fbpx

Przeszkodowy Bieg Hutnika – uroczyste obchody 60-lecia Warszawskiej Huty i klubu Hutnik

Autor: Jakub Karasek • 12.09.2017
DCIM/101MEDIA/DJI_0033.JPG

[h6]W niedzielę 8 października w Warszawie odbędzie się wyjątkowy Bieg Hutnika. Fot. wbiegupisane.pl[/h6]

Na miłośników biegów przeszkodowych czeka nie lada gratka w stolicy. W niedzielę 8 października odbędzie się Przeszkodowy Bieg Hutnika w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia Warszawskiej Huty i klubu Hutnik Warszawa.

Zawody zostaną rozegrane na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa na Bielanach. Jak przystało na taką lokalizację, na trasie nie zabraknie postindustrialnych akcentów. Uczestnicy pobiegną m.in. przez halę Walcowni, gdzie znajdą nietypowe przeszkody jak na np. kozioł oporowy oraz tunele z kręgów stalowych. Śmiałkowie będą mieli do pokonania łącznie ok. 6 km trasy i 30 przeszkód w wymagającym terenie. Oprócz przeszkód nawiązujących do “hutniczego” pierwiastka biegu, nie zabraknie również bardziej tradycyjnych utrudnień, jak różnego rodzaju ściany, wilcze doły czy druty kolczaste. Pierwsi uczestnicy wyruszą na trasę o godz. 9:00.

Impreza odbędzie się w ramach jubileuszu 60-lecia Huty Warszawskiej i klubu Hutnik Warszawa. Jak mówi Marek Kempa, prezes Huty ArcelorMittal Warszawa, będzie to wyjątkowa okazja, by “cywile” mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda huta.

Hutnik Warszawa powstał dzięki sportowej pasji hutników warszawskich. Zakład i klub sportowy łączy historia; w tym roku wspólnie świętujemy jubileusz 60-lecia. Uznaliśmy, że udostępnienie terenu Huty uczestnikom  „Biegu Hutnika” to dobry pomysł, dzięki któremu będą mogli zobaczyć  nowoczesną Hutę ArcelorMittal Warszawa oraz miejsca, w których kiedyś stały hutnicze obiekty. Trasa biegu poprowadzi m.in. przez halę Walcowni prętów jakościowych i żebrowanych, która jest jedną z najnowocześniejszych linii walcowniczych w Europie. Takie aktywne świętowanie jubileuszu to okazja, by nawiązać do sportowych tradycji hutników. Zapraszamy do nas mieszkańców dzielnicy i miasta oraz najmłodszych, którzy z pewnością świetnie będą się bawić na specjalnie stworzonej dla nich trasie.

2_wynik

Na uczestników Biegu Hutnika czekają niecodzienne widoki. Fot. wbiegupisane.pl

Do udziału w imprezie zachęca również prezes klubu Hutnik Warszawa, Maciej Purchała.

Nasz klub w swojej 60-letniej historii przeżywał liczne wzloty i upadki. Nie brakowało przeszkód i trudności w funkcjonowaniu klubu, który pełni tak ważną rolę dla Bielan i całej Warszawy. Wyobrażając sobie drogę, którą od dekad podąża Hutnik widzimy wiele ostrych zakrętów, barier i rowów z lodowatą wodą. Tak właśnie narodził się pomysł na „Bieg Hutnika”, wyjątkowe wydarzenie, które w możliwe najlepszy sposób przybliży hutniczy klimat i pozwoli uczestnikom sprawdzić swoje możliwości na ciekawej trasie. Zapraszamy do zapisów, miejsca znikają, a prawdopodobnie taki bieg zorganizujemy tylko ten jeden raz.

Oprócz biegu dla dorosłych, w niedzielę odbędą się również biegi dla dzieci w wieku 4-8 lat, 9-11 lat oraz 12-15 lat jako Biegi Hutniczka. W biegu głównym udział mogą wziąć osoby, które ukończyły 16. rok życia. Zapisy i dodatkowe informacje o imprezie dostępne są na stronie www.bieghutnika.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger