fbpx

Puchar Maratonu Warszawskiego, bieg piąty. Warszawa, 31 sierpnia 2013

Puchar Maratonu Warszawskiego 2012 Fot. Jacek Fomicki

Skoro zapowiadamy imprezy, na które cały czas można się zapisać, to tym razem mamy zaproszenie na kompletny last minute. Jeszcze w sierpniu możecie dorzucić do dzienniczka treningowego całkiem ładnie wglądającą liczbę. 25 km. Więcej niż półmaraton, ciut mniej niż maraton. Ala na długie wybieganie i sprawdzian formy – w sam raz.  A zawsze można jeszcze zrobić rozgrzewkę i roztruchtanie, jakby Wam było mało.

Ostatni sprawdzian

Puchar Maratonu Warszawskiego – to już piąte zawody w tej edycji cyklu. I ostatnie, bo za cztery tygodnie – 35. PZU Maraton Warszawski. A przedmaratońską formę będzie można sprawdzić w sobotę, 31 sierpnia, w Lesie im. Jana Sobieskiego. Pięciokilometrowa pętla po lesie ma kilka podbiegów (ach, te mazowieckie wydmy), w kilku miejscach trzeba uważać na korzenie, w kilku – można się lekko zakopać w piasku, ale jeżeli ktoś ma za sobą solidnie przetrenowane wakacje i jest w połowie bezpośredniego przygotowania startowego – to Puchar Maratonu jest w sam raz dla niego. Pięć okrążeń to nie lada wyzwanie, i dla nóg, i dla psychiki. W sam raz na przetarcie przed maratonem.

Wydmy i puszcza

Las Sobieskiego jest położony na terenie Wawra wzdłuż ulic: Kościuszkowców i Bronisława Czecha. W początkach XX w. zwany był Lasem Wawerskim. Obecnie Las Sobieskiego, pozostałość po Puszczy Mazowieckiej, to drugi pod względem wielkości kompleks leśny Warszawy. W rezerwacie, wzdłuż którego na 3 i 4 kilometrze prowadzi trasa Pucharu Maratonu, chronione są fragmenty starodrzewu dębowego, będącego częścią właśnie pierwotnej Puszczy Mazowieckiej.

Atrakcje

Na kibiców czekają atrakcje kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego, m.in. szlaki spacerowe, ścieżka edukacyjna i ścieżka zdrowia (5 kilometr), znajdą tu też ławki, wiaty turystyczne, a także leśne place zabaw dla najmłodszych.

A na cierpliwych – liczne nagrody losowane po biegu.

Szczegóły biegu:

Kiedy:

31 sierpnia 2013 (sobota) godz. 10.00.

Gdzie:

Las im. Jana III Sobieskiego, Warszawa-Wawer, dojście od ul. Bronisława Czecha

Zapisy:

http://www.pucharmw.sts-timing.pl/lista.php

oraz od 8.30 do 9.45 w Biurze Zawodów

Wpisowe: 20 zł

Klasyfikacja: kategorie wiekowe po całym cyklu.

Wręczenie nagród – w sobotę, 28 września 2013 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger