fbpx

Puchar Świata ITU w Chengdu – nowy format rywalizacji

chengdu

Źródło: triathlon.org

Już w najbliższy weekend 6-7 maja w chińskim Chengdu odbędą się zawody z cyklu Pucharu Świata ITU. Rywalizacja zostanie rozegrana w dwuetapowej formule.

Puchar Świata w Chinach zostanie rozegrany jako dwuetapowe zawody na różnych dystansach. W sobotę triathloniści zmierzą się na dystansie sprinterskim (750m pływania, 20 km na rowerze i 5 km biegu).
Półfinał mężczyzn zostanie rozegrany w trzech biegach. Dziewięciu najszybszych zawodników z każdego biegu i dodatkowo trzech z najlepszymi czasami spośród pozostałych zostanie zakwalifikowanych do niedzielnego finału. W finałowej rundzie wystąpi 30 zawodników, którzy będą ścigać się na widowiskowym supersprincie – 400m pływania, 10 km na rowerze i 2.5 km biegu. W konkurencji kobiet półfinał obejmie dwa biegi, z których do finału wejdzie po 14 najlepszych zawodniczek i dwie z najlepszymi czasami spośród pozostałych.

Na liście startowej kobiet widnieją takie nazwiska jak Vicky Holland (brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro), Non Stanford (4 miejsce w Rio), Erin Densham, Lucy Hall.
Pełna lista startowa kobiet

Wśród mężczyzn zobaczymy między innymi Richarda Vargę, braci Poliyanskich czy Joao Silvę.
Pełna lista startowa mężczyzn

Półfinały odbędą się w sobotę o 9:00 (mężczyźni) i 11:30 (kobiety) czasu lokalnego – w Polsce będą to odpowiednio godziny 3:00 i 5:30. Niedzielne finały planowane są na 8:15 i 9:05 (finały B – mężczyźni i kobiety) oraz 10:05 i 10:50 (finały A). W Polsce będą to godziny 2:15, 3:05, 4:05 i 4:50.

Strona organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger