fbpx

Puchar Świata ITU w Sztokholmie – gwiazdy na starcie [zapowiedź]

sztokholm

Fot. materiały organizatora

Zawody z serii Pucharu Świata przenoszą się do Europy. Już dzisiaj, w sobotę 2 lipca, w stolicy Szwecji do zmagań na dystansie olimpijskim staną wielkie gwiazdy triathlonu na czele z braćmi Brownlee, szykującymi się do kolejnych zwycięstw w tych zawodach.

Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro rozpoczynają się już w przyszłym miesiącu, co oznacza, że zbliża się wielka forma triathlonistów przygotowujących się do najważniejszego występu czterolecia. Sztokholm sprawdzi ich na dwupętlowej trasie pływackiej, ośmiu okrążeniach trasy kolarskiej, opisywanej przez organizatora jako wymagająca oraz czterech pętlach biegu w okolicach Zamku Królewskiego.

Zmagania kobiet rozpoczną się o godzinie 16:06. Z numerem jeden na linii startu pojawi się Flora Duffy, która w tym sezonie prezentuje wyśmienitą formę (srebrny medal w Leeds, brązowy w Cape Town, dwa czwarte miejsca w zawodach Pucharu Świata) i na pewno może być uznawana jako pretendentka do złota. Na liście startowej są także Non Stanford, Sarah True, Katie Zaferes, Jodie Stimpson, Helen Jenkins, Vicky Holland i Andrea Hewitt. Mocna obsada sprawia, że można spodziewać się ogromnych emocji od startu aż do mety.
Pełna lista startowa kobiet

Film z wyścigu z 2015 roku:

Przed godziną 18:50 na pontonie startowym ustawią się mężczyźni. Niestety wśród zawodników zabraknie Javiera Gomeza, który się rozchorował. Zobaczymy jednak obydwu braci Brownlee. Zarówno dla Jonathana, który zwyciężał w Szwecji w 2012 i 2014 roku, jak i dla Alistaira, złotego medalisty z 2013, Sztokholm może okazać się szczęśliwy. Który z nich będzie mocniejszy – trudno powiedzieć; w Leeds zajęli dwa czołowe miejsca na podium. Z numerem pierwszym wystartuje Fernando Alarza, młody zawodnik, który od tego roku zaskakuje wszystkich wspaniałymi występami. Na liście są także najmocniejsi pływacy – Richard Varga i Henri Schoeman. Warto też zwrócić uwagę na 22-letniego Norwega, Kristiana Blumenfelta. Pierwszy reprezentant Norwegii na triathlon w igrzyskach olimpijskich jest byłym pływakiem i bardzo odważnie jeździ na rowerze, a na ten sezon dodatkowo mocno poprawił bieganie.
Pełna lista startowa mężczyzn

Transmisję na żywo będzie można obejrzeć na platformie triathlonlive.tv.

Strona organizatora

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger