fbpx

Rakietna – bieg na rakietach śnieżnych 9 marca

Rakietna 2013 fot. Andrzej Rusak 01

Głęboki śnieg sprawia, że bieg robi się bardzo siłowy. Fot. Andrzej Rusak.

Można biegać w butach, można biegać na nartach, a można i na rakietach śnieżnych. II Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu na Rakietach Śnieżnych w Górach Bystrzyckich to okazja do wypróbowania innej odsłony biegania. Udział w zawodach może wziąć każdy – i to za darmo!

Rakietna 2013 fot. Andrzej Rusak 02

Udział w biegu mogą wziąć także dzieci od 7. roku życia. Dziewczynki mają do pokonania 0,5 km, a chłopcy 1 km. Fot. Andrzej Rusak.

Podstawowe informacje:

Termin: 9 marca 2014 r.
Miejsce: Spalona (niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej)
Dystans: mężczyźni – 3 pętle x 2,5 km; kobiety – 2 pętle x 2,5 km; juniorzy (od 7. roku życia): dziewczynki – 0,5 km, chłopcy – 1 km
Limit czasu: 150 min
Formuła: wyścig na rakietach śnieżnych
Zapisy: do 8 marca (formularz zgłoszeniowy)
Wpisowe: BRAK!
Koszt wypożyczenia rakiet: 10 zł
Strona zawodów: www.rakietna.pl

Darmowe mistrzostwa Polski

Mistrzostwa Polski w Biegu na Rakietach Śnieżnych – brzmi dumnie i niedostępnie. Tymczasem impreza jest dla każdego – wystarczy się zapisać i przyjechać. Wystartować mogą nawet maluchy – dla dzieci od 7. roku życia przygotowano trasy o długości 0,5 km (dziewczynki) i 1 km (chłopcy). Na trasach głównych mogą startować już szesnastolatkowie, oczywiście za pisemną zgodą rodziców. Najciekawsze jest to, że za udział w tych oryginalnych mistrzostwach nie trzeba płacić! Udział jest zupełnie darmowy, a wypożyczenie rakiet kosztuje tylko 10 zł.

Nagrody, pamiątki, medale

mimo braku wpisowego, na zawodach nie zabraknie nagród. Pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zostaną nagrodzone finansowo, a zwycięzcy wśród juniorów mogą liczyć na nagrody rzeczowe. Dodatkowo każdy z finalistów dostanie puchar i medal. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg, otrzymają dyplom i pamiątkę z imprezy. Dodatkowo sponsorzy ufundują nagrody, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników biegu: rakiety śnieżne, plecaki, bony wartościowe, rękawice, kije trekkingowe.

Rakietna 2013 fot. Andrzej Rusak 03

Góry Bystrzyckie – piękny, ale też trudny teren do uprawiania tego nietypowego sportu. Fot. Andrzej Rusak.

Ciężka zabawa

Ja na co dzień biegam na nartach biegowych i 5 km na nartach to jest naprawdę pikuś w porównaniu do 5 km na rakietach – powiedziała po zeszłorocznej edycji jedna z uczestniczek biegu. Głęboki śnieg i dość ciężkie rakiety sprawiają, że wcale nie są to takie łatwe zawody, jak mogłoby się wydawać po spojrzeniu na dystans, który zawodnicy mają do pokonania. Dla biegaczy to trening doskonały – siła, siła i jeszcze raz siła! A wszystko to w pięknej, zimowej, górskiej scenerii. Czego chcieć więcej? Rakietna 2014 to dobry pomysł na uatrakcyjnienie swoich ferii zimowych.

Zobacz więcej zdjęć z pierwszej edycji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger