Reso Suwałki 10,5 – klimat nie do podrobienia!

Autor: Redakcja • 12.04.2018
fot: materiały prasowe

fot: materiały prasowe

Miejskie Święta Biegania w Suwałkach coraz bliżej! 2 czerwca odbędzie się bowiem wyjątkowy minifestiwal biegowy – Reso Suwałki 10,5.

Głównym biegiem imprezy jest Suwalska Ćwiartka, rozgrywana w warunkach wieczornych z finiszem w iście hollywoodzkim stylu. Na mecie biegu, na uczestników będzie czekał czerwony dywan, świetlne iluminacje, błysk fleszy i entuzjastyczne brawa publiczności.

mat. prasowe

mat. prasowe

Bieg główny co roku przyciąga wielu naprawdę mocnych zawodników, więc jest się z kim pościgać. Z kolei po imprezie każdy biegacz będzie mógł spróbować lokalnych specjałów – sękaczy, mrowisk i kartaczy.

Impreza dla całej rodziny

Co ważne, tego dnia każdy, bez względu na wiek i formę, znajdzie w Suwałkach coś dla siebie, zatem możesz tam wybrać się z całą rodziną. Impreza obejmuje biegi dziecięce, w których mogą wystartować zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkół średnich. Jako że zawody odbędą się dzień po Dniu Dziecka, organizatorzy szykują niespodzianki dla wszystkich młodych adeptów sportu.

fot: materiały prasowe

fot: materiały prasowe

Osoby dorosłe, które nie czują się na siłach by biec dystans 10,5 km, mogąc wziąć udział w biegu krótszym (3,5 km) lub w happeningu „Suwałki Marsz!” – stworzonym dla entuzjastów Nordic Walking.
Jednak to nie wszystko. Biegacze szukający dodatkowych emocji, mogą zapisać się do biegu sztafetowego 3×3,5 km i wraz z zespołem powalczyć o najlepsze miejsce w rankingu drużyn.

Weekendowe treningi

Mieszkasz w okolicy Suwałk i chciałbyś potrenować pod okiem instruktorów? Główny sponsor biegu, firma Reso Europa Service, zaprasza na cotygodniowe niedzielne poranki biegowe, które pomogą Ci przygotować się do Miejskiego Święta Biegania.

A gdyby tak zostać w Suwałkach dłużej?

Zdecydowanie warto. Otóż w przeddzień imprezy, 1 czerwca, odbędą się Mistrzostwa Polski w Wielobojach oraz Mistrzostwa Polski Sztafet. Na nowoczesnym, suwalskim stadionie lekkoatletycznym, przez dwa dni o medale i kwalifikacje do międzynarodowych imprez rywalizować będzie blisko 700 zawodników i zawodniczek. Z kolei 3 czerwca wszyscy uczestników RESO Suwałki 10,5 mogą czuć się zaproszeni na towarzyski bieg śniadaniowy (dystans 3,5 km), który zakończy się wspólnym śniadaniem – jajecznicą przygotowywaną na wielkiej patelni.

reso suwałki

Jednak jak przekonuje organizator, głównym powodem dla którego warto przyjechać na biegowy festiwal, jest wyjątkowy klimat Suwalszczyzny. To miejsce z niezwykle pozytywną energią, w której panuje pogoda ducha a z życzliwością mieszkańców można spotkać się w każdym zakątku miasta. Doświadczył tego ponoć każdy, kto odwiedził te strony. Nas z kolei do udziału ewidentnie przekonuje Bartek Osior, który jest jednym z ambasadorów imprezy i jednocześnie autorem felietonów w miesięczniku BIEGANIE 🙂 Bartka oraz jego rozbieganą żonę – Beatę, można było spotkać 25 lutego, na jednym z treningów przygotowujących do Reso Suwałki 10,5.

Więcej informacji znajdziesz na stronie resosuwalkibieg.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger