fbpx

RMD Winter Run – krótko, ale syto – 1 marca

RMD Winter Run fot. Aneta Ząbczyńska 01

Na trasie są fragmenty, gdzie nikt nie decyduje się biec. Fot. Aneta Ząbczyńska.

To impreza krótka, ale dająca w kość. 620 m przewyższenia na 7 km trasy, przy czym tylko 105 m w dół! 1 marca w Szczyrku na pewno będzie mnóstwo śniegu, więc „zabawa” będzie jeszcze fajniejsza. Zgłaszać się można do 24 lutego.

Podstawowe informacje:

Termin: 1 marca 2014 r. (sobota)
Miejsce: Szczyrk (start spod Orlego Gniazda)
Dystans: ok. 7 km
Przewyższenie: ok. 620 m (515 m w górę i 105 m w dół)
Limit czasu: 90 min
Zapisy: do 24 lutego lub do wyczerpania limitu miejsc (formularz zgłoszeniowy)
Wpisowe: w tej chwili 90 zł
Limit zgłoszeń: 300
Strona zawodów: www.alpinsport.pl/wondol

RMD Winter Run fot. Aneta Ząbczyńska 03

Fot. Aneta Ząbczyńska.

Trasa krótka, ale wymagająca

Zawodnicy wystartują spod Orlego Gniazda i zaczną zbiegać do centrum miasta – dość nietypowo, jak na biegi górskie, w których zazwyczaj zaczyna się od jakiegoś uroczego podbiegu lub sytego podejścia. Z centrum Szczyrku, po zakręcie przy budynku Urzędu Miasta, uczestnicy zaczną się wspinać na wysokość ok. 585 m n.p.m. Najpierw asfalt, potem droga bukowa do Hotelu Orle Gniazdo (ok. 700 m n.p.m.), a dalej będą biec trasami narciarskimi do schroniska pod Klimczokiem (wysokość 1100 m n.p.m.).

Tak skonstruowana trasa pozwala porządnie się zmęczyć na niezbyt długim dystansie. Zeszłoroczny zwycięzca wyścigu, Damian Zawierucha, uzyskał czas 38:21. Wśród pań najszybsza była Dominika Wiśniewska-Ulfik, która pokonała trasę w 43 min i 43 s. Bieg będzie utrudniony przez sporą ilość śniegu, więc cała impreza – choć krótka – będzie stanowiła nie lada wyzwanie.

RMD Winter Run fot. Aneta Ząbczyńska 02

Fot. Joanna Ząbczyńska.

Nagrody i świadczenia

W ramach wpisowego każdy z uczestników otrzyma: kupon rabatowy -20% do wykorzystania do dnia 30.03.2014 r. w sklepie internetowym www.sklep.alpinsport.pl, chustkę wielofunkcyjną, ciepły posiłek, batonik, napój izotoniczny oraz oczywiście dobrą zabawę! Wszyscy zawodnicy będą też mogli wziąć udział w losowaniu naród rzeczowych. Nagrody dla zwycięzców to puchar dla najlepszej kobiety i mężczyzny, nagrody finansowe w postaci bonów o wartości: 300/200/100 zł dla trzech najlepszych zawodników w kategorii OPEN oraz nagrody rzeczowe dla trzech pierwszych zawodników w kategoriach wiekowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger