fbpx

Informacje prasowe

Robert Karaś – rekordzista świata w Ultra Triathlonie został twarzą artystycznego projektu

fot-bart-pogoda-robert-karas_4

Co łączy aktorkę Aleksandrę Popławską z ultratriathlonistą Robertem Karasiem? Podążanie własną drogą, realizacja pasji oraz podejmowanie ryzyka to dla nich codzienność. Ich niegasnąca determinacja stała się źródłem inspiracji nowego artystycznego projektu hiszpańskiej marki CUPRA. Za realizację projektu #createthepath odpowiada Bart Pogoda.

Artystyczna koncepcja CUPRA

Sześćdziesiąt wyjątkowych zdjęć oraz dwa filmy o niezwykłych bohaterach to efekt pracy nad artystyczną wizją marki CUPRA łączącym świat sztuki, sportu i motoryzacji. Głównymi bohaterami zostali Aleksandra Popławska oraz Robert Karaś, którzy każdego dnia idą własną drogą motywowani pasją. Historie aktorki, która w pracy i w życiu prywatnym wciąż sięga po więcej, oraz ultratriathlonisty, którego globalny sukces to konsekwencja regularnych treningów i nieugiętej postawy, zostały uwiecznione w obiektywie Barta Pogody. Wyzwaniem, które postawił sobie twórca było oddanie poświęcenie, z którym Aleksandra Popławska i Robert Karaś podchodzą do swoich pasji.

fot-bart-pogoda-aleksandra-poplawska_3

– Pasja, niezależność i silny charakter to cechy, które chcieliśmy uwypuklić w tym kreatywnym projekcie – mówi Jakub Góralczyk, PR Manager CUPRA – Naszym celem było pokazanie esencji marki przez pryzmat tego, co dla nas najważniejsze – kierowcy i osobowości CUPRA. Dwie osobne i wyjątkowe historie Roberta i Oli, pokazane w niezwykłej oprawie dzięki wrażliwości i talentowi Barta Pogody, są dla nas tym, czego na motoryzacyjnej arenie jeszcze nie było: powiewem świeżości, autentyczności i wyjątkowości.

Relacja z życia z pasją

Projekt jest odzwierciedleniem idei – create the path – która motywuje do niezależności i życia z pasją. Zdjęcia oraz filmy, które powstały w ramach projektu, to dokumenty ze wspomnień oraz fragmentów dnia Partnerów marki CUPRA. Historia Roberta Karasia została przedstawiona w okolicach jego rodzinnego Elbląga, pobliskiej Mierzei Wiślanej i nad Zalewem Wiślanym, gdzie w obiektywach aparatów oraz kamer uchwycono jego niezwykłe treningi.  Po migawki z życia Aleksandry Popławskiej ekipa wyruszyła w tak dobrze jej znane Bieszczady, a także na deski warszawskiego teatru, gdzie przygotowywała się do kolejnego spektaklu.

fot-bart-pogoda-robert_1

Artysta wielowymiarowy

Za obiektywem stanął Bart Pogoda, którego w pracy inspirują chwile, emocje i ludzie. Jego charakterystyczny styl, praca z różnorodnym sprzętem oraz reporterskie podejście do pracy idealnie wpisały się w wizję oddaniu poświęcenia, z którym Partnerzy CUPRY podchodzą do swoich pasji. – Bardzo zależało mi na ukazaniu niezwykłości bohaterów tego projektu. Ciekawym wyzwaniem było przedstawienie dwóch tak różnych charakterów, unikalnych historii i poziomów energii, które jednak miały tę wspólną wartość – pasję. Z jednej strony Ola, wrażliwa artystka i silna osobowość, z drugiej Robert – ekstremalny sportowiec. Korzystałem z różnych kamer i aparatów – zarówno tych nowoczesnych, jak i analogowych. Lubię mieszać dane i formaty – mówi Bart Pogoda.

Niezależni polscy artyści

Projekt #createthepath to także niezwykła muzyka. Artyści, których utwory usłyszymy w filmach to Sonar oraz Noon. Twórczość grupy Sonar to elektroniczne zmysłowe brzmienia, które sytuują między alternatywnym popem i hip-hopem. Polscy młodzi artyści i ich intrygujący utwór „Face The Sun” wzbogaca film, którego bohaterką została Aleksandra Popławska. Utworem, który stanowi idealne tło dla historii Roberta Karasia, zostało „Spektrum” autorstwa Noona. Polski muzyk oraz kompozytor znany jest ze swojej dbałości w wykończeniach dźwięków, która koresponduje z perfekcją ultratriathlonisty.

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca