fbpx

Wydarzenia > Nadchodzące imprezy

Robert Korzeniowski weźmie udział w Runmageddon Kaukaz!

 Fot. Jakub Walczak/REPORTER

Fot. East News/Jakub Walczak/REPORTER

We wrześniu 2019 r. odbędzie się druga edycja wyjątkowej imprezy – Runmageddon Kaukaz. Wśród biegaczy, którzy będą musieli na trasie wykazać żelazną siłę i charakter, znajdzie się były chodziarz i obecny maratończyk, Robert Korzeniowski.

100-kilometrowa trasa, wysokość sięgająca 3000 m n.p.m., naturalne i sztuczne, przygotowane przez organizatorów przeszkody – na taką wersję Runmageddon Kaukaz zdecydował się Robert Korzeniowski. Wersję najtrudniejszą, gdyż opcją jest również trasa bez przeszkód, jak i dystans wynoszący ‘tylko” 50 km (także w opcji bez i z przeszkodami).

O decyzji dotyczącej startu nasza Redakcja dowiedziała się podczas prasowego lunchu z samym sportowcem. Spotkanie odbyło się w klimatycznej, gruzińskiej restauracji w Centrum Warszawy. Dowiedzieliśmy się przy okazji, że pan Robert w zeszłym roku miał poważny wypadek rowerowy, którego skutkiem było złamanie obojczyka i operacja. Obecnie były chodziarz jest w trakcie rehabilitacji.

– Gdyby nie wypadek, wystartowałbym w marcu w Runmageddon Sahara. Jednak tak się złożyło, że w Gruzji nigdy nie byłem. Dochodzę do sprawności sprzed wypadku i stopniowo będę oddawał się w ręce trenera z ekipy Runmageddonu, który pomoże mi przygotować się do startu. Jest nieźle, już nawet się podciągam. Wszak tylko cztery razy z rzędu, ale to już coś! – przekonuje Korzeniowski.

fot: materiały prasowe

fot: materiały prasowe

Dlaczego zdecydował się na start w tak wymagającym biegu? – Nie chciałbym się zafiksowywać tylko na bieganie po asfalcie. Patrzeć tylko na życiówki. Chcę potraktować ten bieg jako nowe doświadczenie, przeżyć to – mówi.

Jako olimpijczyk, nie byłby prawdopodobnie sobą, gdyby jednak nie chciał powalczyć również o wynik. – Chciałbym się zmieścić w limicie, na nic się nie nastawiam. Ale też nie ukrywam, że będę starał się pokonać tą trasę tak szybko, jak tylko dam radę – wyjaśnia złoty medalista z Atlanty.

fot: materiały prasowe

fot: materiały prasowe

W ramach przygotowań do biegu, pan Robert planuje wystartować w tym roku przynajmniej w jednym “zwykłym” Runmageddonie. W czerwcu wybiera się również do Cisnej, gdzie chce wziąć udział w Rzeźniczku. Ma jednak świadomość, że aby ukończyć taki bieg jak Runmageddon Kaukaz, samo bieganie nie wystarczy. – Tu liczy się ogólna sprawność. Szybkie bieganie czy chodzenie wiele mi nie da – mówi.

Runmageddon Kaukaz wystartuje 23 września 2019 r. Wciąż można zapisać się na jedną z czterech formuł biegu:

  • 100 km bez przeszkód
  • 100 km z przeszkodami
  • 50 km bez przeszkód
  • 50 km z przeszkodami

Nieprzekonanych może skusi opis z zeszłorocznej edycji imprezy:

Podczas Runmageddonu Kaukaz uczestnicy mogli sprawdzić się w prawdziwie wysokogórskich warunkach. Każdego dnia przemierzali kilometry po niekiedy wąskich, skalistych ścieżkach wznoszących się stromo pod górę. Mieli okazję przeprawiać się przez rwące potoki kaukaskich gór, wspinać z obciążeniem i pokonywać przeszkody znane z polskich edycji Runmageddonu. Spali pod namiotami m.in. na wysokości 2300 metrów n.p.m skąd mogli zobaczyć piękno Kaukazu. Poznali narciarski kurort Gudauri, malownicze, świątynne wzgórze z czternastowiecznym kościołem Gergeti, a także pokonywali trasy u stóp drzemiącego wulkanu, potężnego szczytu Kazbek.

– Te góry są wyzwaniem,  a ich piękno urzeka. Runmageddon Kaukaz to świetna impreza, wspaniali, pozytywnie zakręcani ludzie i super wrażenia.Tak fajnie wkręconych w to, co tutaj robią ludzi nie spotyka się często. Ta atmosfera bardzo się udziela i pozwala wydobyć z siebie samego to co najlepsze. – opowiadała Katarzyna Glinka, zeszłoroczna uczestniczka biegu na dystansie 50 km.

Obejrzyj również wideo z ostatniego dnia Runmageddon Kaukaz 2018:

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.runmageddon.pl

mm
Iwona Ludwinek-Zarzeka

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.

Zabezpieczone: Jak wygląda organizacja depozytu przy Maratonie Warszawskim? “18 ciężarówek, eskorta policji”

Dla każdego biegacza jasne jest, że aktywność fizyczna ma korzystny wpływ na zdrowie. Szczególnie wiele korzyści odnosi z niej układ sercowo-naczyniowy, co zostało udowodnione wielokrotnie w badaniach naukowych. Powstaje jednak pytanie, ile trzeba biegać tygodniowo, […]

Regularne bieganie kluczem do zdrowego serca

Piękny! Wspaniały! To jednak nie opis oskarowego bestsellera, a najnowszego modelu trailowego Merrell Antora 2 x See America. Od dawna bowiem szukałam butów do biegania w terenie, które będą tak bliskie mojemu ideałowi. Ale do […]

Merrell Antora 2 x See America do biegania w terenie – łączy komfort i dynamikę

Ukrainiec Witalij Szafar i aktualna mistrzyni Polski w półmaratonie Monika Jackiewicz triumfowali w niedzielę, 17 października 2021 roku w 7. Cracovia Półmaratonie Królewskim. Do mety, zlokalizowanej na płycie głównej TAURON Areny Kraków, dobiegli uzyskując odpowiednio […]

Witalij Szafar i Monika Jackiewicz triumfatorami 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Tradycją dla wielu z nas stało się aktywne świętowanie odzyskania przez nasz kraj wolności. 11 listopada zapraszamy Was do Parku Skaryszewskiego, aby celebrować ten ważny historycznie dzień tak, jak lubicie najbardziej – na biegowo! Zapisy […]

Bieg 11 Listopada uświetni obchody Święta Niepodległości w Warszawie! Zapisy ruszyły

Seria butów adidas Boston cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy od wielu lat. To lekkie maratońskie startówki, dające nieco więcej amortyzacji niż najbardziej wyścigowe modele adidasa. Czy 10. odsłona Bostona zmieniła jego istotę? Buty z […]

adidas adizero Boston 10 – test nowej odsłony popularnego modelu

Karolina Nadolska poprawia w Poznaniu rekord Polski w półmaratonie, osiągając znakomity czas – 1:09:18. W klasyfikacji zajmuje drugie miejsce za Kenijką Tabithią Gichią. Bardzo szybko biegali mężczyźni – zwycięzca złamał barierę 60 minut!

Półmaraton Poznań. Nowy rekord Polski!

Wieści, które wstrząsnęły światem biegowym dobiegają z Kenii. Dzisiaj rano w domu w Iten znaleziono ciało Agnes Tirop. Według doniesień, biegaczka została zamordowana. Agnes Jebet Tirop to biegaczka, która reprezentowała Kenię na igrzyskach olimpijskich w […]

Rekordzistka świata w biegu na 10 km zamordowana w Iten