fbpx

Rozpoczyna się nowy sezon słowackich biegów górskich Skyrunning – Vitalcity SkyRace® 2017

Autor: admin • 02.04.2017

img_6020_w

Po zeszłorocznym debiucie ligi SSkyA (sky – running Stowarzyszenie Słowackie), rozpoczynamy nowy sezon, który obejmuje 10 skyrunningowych biegów.

Początek sezonu odbędzie się w mało znanych Wołowskich Górach (Volovske Vrchy), w pobliżu byłego górniczego miasteczka – Smolnik. Bieg w Smolniku odbędzie się 29/04/2017 (w sobotę) o godzinie 10:00.

„W zeszłym roku ponad stu śmiałków ze Słowacji, Czech, Węgier i Polski zmierzyło się z trasą o długości 27 km i przewyższeniami  2100 metrów. Format Skyrace® przeznaczony jest dla bardziej doświadczonych zawodników.“ – mówi Martin Kovaľ, stowarzyszenie Vitalcity.

img_6154_w

Rekord trasy Vitalcity SkyRace® należy do Michala Rajniaka (SK) i Tamary Tine (HU). Można powiedzieć, że Michal Rajniak „zakochał się” w skyrunningu własciwie w Smolníku, , gdzie wystartował w tego rodzaju wyścigu po raz pierwszy. Ubiegłoroczny sezon był dla Michala był bardzo udany, gdyż po zsumowaniu wszystkich punktów z biegów ligi SSkyA 2016, został on najlepszym słowackim skyrunner-em. Rekord Michała wynosi 2 godz. 56min 22 sek. Kobiecy rekord – 3 godz. 45min. 46 sek. utrzymuje doświadczona zawodniczka z Węgier – Tamara Tina.

Vitalcity SkyRace® 2017 – trudny, ale warty zachodu

– Trasa jest taka sama, jak w zeszłym roku.”- mówi Martin Kovaľ i kontynuuje – Każdy biegacz otrzyma stylowe nakrycia głowy już podczas rejestracji. Kilkudziesięciu biegaczy, którzy dotrą do celu otrzymają również kamizelkę. Nagrody od Vitalcity i sponsorów dla pierwszej trójki mężczyzn i kobiet są oczywiste… Warto przyjść!

Rejestracja znajduje się pod adresem: skyrace.vitalcity.sk

Wideo z zeszłorocznej edycji biegu:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger