fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Runmageddon 2016: wielki finał już w ten weekend!

Runmageddon Fot. BikeLife (11)

Już w ten weekend odbędzie się wielki finał Runmageddonu 2016. Fot. BikeLife

W dniach 5-6 listopada na terenie Hipodromu Wola w Poznaniu odbędą się ostatnie tegoroczne zawody najpopularniejszego w Polsce cyklu ekstremalnych biegów przeszkodowych – Runmageddon. Drugiego dnia imprezy rozegrane zostaną I Mistrzostwa Polski w Biegach Przeszkodowych.

W najbliższy weekend w Poznaniu nie będzie nudno. Na ostatni tegoroczny Runmageddon z całej Polski przyjedzie ponad 2 tysiące śmiałków, by zmagać się z trasą i przeszkodami, jakie zafundują im organizatorzy. Zawody rozegrane zostaną na terenie Hipodromu Wola. Jak mówi Bartosz Galiński, dyrektor marketingu Runmageddonu, taka lokalizacja otworzyła ekipie przygotowującej imprezę nowe możliwości.

Tereny poznańskiego Hipodromu Wola pozwoliły nam przygotować bardzo ciekawy tor przeszkód, który zagwarantuje niezapomniane przeżycia i solidną dawkę adrenaliny. Jestem przekonany, że urozmaicenie terenu w połączeniu z przygotowanymi przez nas przeszkodami sprawią, że nawet najbardziej wymagający fani ekstremalnego biegania docenią wysoki poziom trudności trasy poznańskiego Runmageddonu. Pomysłowe przeszkody sprawdzą siłę i charakter uczestników oraz wyłonią najlepszego zawodnika w kraju, podczas pierwszej edycji Mistrzostw Polski w Biegach Przeszkodowych. Widzimy, że zawody cieszą się dużą popularnością wśród fanów biegów przeszkodowych z całej Polski. Do startu w poznańskim Runmageddonie zachęcamy nie tylko fanów biegania, ale każdego, kto lubi sprawdzać granice swoich możliwości.

Runmageddon zawita do Poznania po raz trzeci. W sobotę na 6-kilometrowej trasie rywalizować będą uczestnicy zawodów w formule Rekrut. Oprócz wspomnianego dystansu, do pokonania będą mieli 30 wymyślnych i wymagających przeszkód – od naturalnych, jak mokradła, wzniesienia, zarośla po przygotowane przed organizatorów, jak np.; Koszmar Himalaisty czyli sekwencja ścian wysokich na: 2,4 metra, 2,7 metra oraz 3 metry, PRO SKATER 4, czyli wysoka rampa, znana głównie z trójmiejskich edycji Runmageddonu czy żywą przeszkodą w postaci zapaśników z poznańskiego KS Sobieski.

Dzień później, na zakończenie sezonu rozegrana zostanie szczególna edycja zawodów – Finał Ligi Runmageddonu. Prawo do rywalizacji w tym biegu będą miały osoby, które we wcześniejszych edycjach w tym sezonie zdobyły co najmniej 5 punktów w Lidze Runmageddonu. Dodatkową atrakcją jest szczególna oprawa i ranga zawodów – zwycięzca zostanie jednocześnie Mistrzem Polski w Biegach Przeszkodowych. Jak informują organizatorzy, będzie to rywalizacja najtwardszych spośród najtwardszych.

W niedzielę na starcie staną najlepsi z najlepszych na przestrzeni całego sezonu, którzy już na całego, rywalizować będą o zwycięstwo w Finale Ligi Runmageddonu oraz Mistrzostwach Polski w Biegach Przeszkodowych. Na przestrzeni kilku już lat, od kiedy organizowane są biegi przeszkodowe w Polsce, ukształtowała się czołówka zawodników, którzy w każdym biegu walczą o zwycięstwo. Przyszła więc pora, aby rozstrzygnąć, kto na dziś jest w tej konkurencji najlepszym zawodnikiem w kraju. Formuła mistrzostw to unifikacja przepisów światowych z dystansem 10 km i około 50 przeszkód o różnym stopniu trudności. Mistrz Polski poza tytułem uzyska prawo startu w Mistrzostwach Europy (OCR European Championships) oraz wsparcie Runmageddonu w udziale w Mistrzostwach Świata.

Runmageddon to nie tylko ekstremalna zabawa i taplanie się w błocie dla dorosłych zawodników. Organizatorzy tradycyjnie już, przygotowali również strefę Runmageddon KIDS, gdzie dzieciaki między 4-7 i 8-11 lat również mogą się sprawdzić na torze przeszkód, nie mniej wymagającym, niż ten dla dorosłych. Kibice z kolei będą mieli okazję sprawdzić się w specjalnej strefie challenge z zakręconymi konkursami sprawnościowo-siłowymi przygotowanymi we współpracy z firmą Haier.

Poza tym na uczestników czeka oczywiście strefa gastro z mniej lub bardziej niezdrowym jedzeniem i wiele, wiele innych niespodzianek. Nikt, kto w najbliższy weekend zawita na Hipodrom Wola w Poznaniu nie powinien się nudzić.

Więcej informacji: runmageddon.pl

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w naszym życiu zaszło wiele zmian. Nie ominęły one również środowiska biegowego, bo obostrzenia wprowadzone przez rząd zablokowały organizację zawodów. Nawet po ich zluzowaniu nie jest tak jak dawniej, a wiele […]

Czy warto bronić się przed biegami wirtualnymi?

Przeciążenie w połowie przygotowania do ważnego biegu to koszmar każdego biegacza i każdej biegaczki. Co wtedy robić, jak reagować na różne objawy bólowe?

Przeciążenia w treningu – jak reagować?

Rosnąca liczba odwołanych imprez oraz próby organizacji biegów wirtualnych sprawiła, że miałem ostatnio przerażającą senną wizję przeszłości. Przyszłości, w której bieganie miało zupełnie inny wymiar i w której stałem się jednym z tych, którzy opowiadali […]

Biegowe science-fiction, czyli kilka słów o tym, jak to się drzewiej startowało w zawodach… [Felieton]

Biegacze lubią wyzwania i chętnie je podejmują. Start w maratonie, czy biegu ultra kusi wielu, bo dystans… ma znaczenie. Jednak bywają zawody, w których liczba kilometrów stanowi zagadkę. Tak zdarza się podczas zawodów o określonym […]

Jak przygotować się do biegu 24-godzinnego? Radzi Patrycja Bereznowska

Uchwalono nowe przepisy dotyczące dozwolonych butów biegowych. Koniec z dowolnością producentów.

Nowe regulacje dotyczące butów dozwolonych na zawodach

Jak co roku, w środku lata wielu biegaczy zmaga się z upałem i wysokimi temperaturami. Jak przetrwać ten okres bez większego uszczerbku dla naszych treningów? Poznaj 5 podstawowych zasad trenowania w upalne dni! Chociaż każdy […]

5 podstawowych zasad treningów w upalne dni

Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa SARS-CoV2, 21. PKO Poznań Maraton zostaje przełożony na 17 października 2021 roku. – W organizacji naszych Imprez zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy na bezpieczeństwo. Nadal w tej kwestii nic […]

21. PKO Poznań Maraton przełożony na rok 2021!

Patrycja Bereznowska znów wprawiła w zdumienie biegowy świat. Nasza specjalistka od biegów ultrawytrzymałościowych wygrała rywalizację w portugalskim PT281+ Ultramarathon, bijąc przy okazji rekord trasy! Ile czasu potrzeba, by przebyć 281 kilometrów o własnych nogach? Pokonując […]

Patrycja Bereznowska znów wygrywa! Tym razem ultramaraton w Portugalii!