fbpx

Rusza cykl WTS ITU – Abu Dhabi już w weekend!

Abu Dhabi

Fot. fanpage organizatora

Choć do sezonu triathlonowego w Polsce jeszcze daleko, w cieplejszych zakątkach świata rozpoczyna się już rywalizacja. I to nie byle jaka – w najbliższy weekend triathlon w Abu Dhabi rozpocznie cykl Pucharu Świata ITU. Zmagania w roku olimpijskim będą szczególnie emocjonujące.

5 marca 2016 roku, w sobotę, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich stanie się areną zmagań najlepszych triathlonistów na świecie. W tym sezonie stawka jest szczególnie wysoka, ponieważ wielu zawodników wciąż walczy o kwalifikację do sierpniowych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. 

Rywalizacja profesjonalnych zawodników odbędzie się na dystansie olimpijskim – 1.5 km pływania, 40 km na rowerze i 10 km biegu. Triathloniści wystartują z platformy pływającej, tzw. pontonu i pokonają w wodzie dwa okrążenia – jedno dłuższe, 1000-metrowe i krótsze, 500-metrowe. Część rowerowa poprowadzona zostanie po siedmiu okrążeniach – pierwszym 13-kilometrowym i sześciu 4,5-kilometrowych. Następnie zawodnicy pobiegną po czterech 2,5-kilometrowych okrążeniach.

WTS_AD_2016_Elite_Map_Rev_v8_Hi

Fot. materiały organizatora

Na starcie zobaczymy zawodników takich jak Mario Mola, Richard Murray czy Fernando Alarza; zabraknie Javiera Gomeza i braci Brownlee. Wśród kobiet obsada jest bardzo mocna. Na liście startowej widnieją nazwiska takie jak Sarah True, Katie Zaferes, Rachel Klamer, Flora Duffy, Ashleigh Gentle, Nicola Spirig, Anne Haug, Erin Densham, Helen Jenkins, Jodie Stimpson. Zmierzą się z nimi nasze zawodniczki – Agnieszka Jerzyk i Maria Cześnik – zbierające punkty kwalifikacyjne do Rio de Janeiro. W Abu Dhabi nie zobaczymy mistrzyni świata, Gwen Jorgensen, która o wyjazd do Rio może być już zupełnie spokojna.

Transmisję na żywo można oglądać poprzez serwis triathlonlive.tvRywalizacja mężczyzn rozpocznie się w sobotę o 13 czasu lokalnego, rywalizacja kobiet – o 16. W Polsce będą to godziny 10 i 13.

Strona organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger