fbpx

Rusza Diamentowa Liga – dzisiaj trzymamy kciuki za Adama Kszczota!

Autor: Jakub Karasek • 04.05.2018
fot: Paweł Skraba

fot: Paweł Skraba

Już dziś wieczorem nastąpi inauguracja słynnego cyklu mityngów lekkoatletycznych czyli Diamentowej Ligi 2018. W pierwszej tegorocznej odsłonie zawodów wystartuje 1 Polak – Adam “Profesor” Kszczot.

Mityng w Doha rozpocznie się już o godz. 18:00 (17:00 czasu polskiego), jednak na pierwszy ogień idą konkurencje młodzieżowe oraz kilka konkurencji technicznych. Emocje związane z biegami to godz. 19:03 (18:03 czasu polskiego) i wyścig mężczyzn na 400 m z udziałem m.in. Isaaca Makwali z Botswany. Po nim nastąpi m.in. bieg na 1500 m kobiet, w którym na liście startowej widnieje m.in. Caster Semenya. Jednak polscy kibice najbardziej niecierpliwie będą wyczekiwać godziny 20:25 (19:25 czasu polskiego), czyli występu Adama Kszczota w biegu na 800 m.

Świeżo upieczony Halowy Mistrz Świata w tej konkurencji będzie miał pierwszą okazję do uzyskania minimum na sierpniowe Mistrzostwa Europy, które wynosi 1:47:00. Taki czas nie powinien być większą barierą dla naszego zawodnika, zwłaszcza, jeśli planuje walczyć o czołowe lokaty w dzisiejszym biegu. A na pewno będzie miał z kim biegać, bo na liście są tacy zawodnicy, jak finalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata, Kenijczyk Ferguson Rotich, jego rodak, brązowy medalista Mistrzostw Świata – Kipyegon Bett czy brązowy medalista olimpijski, Amerykanin Clayton Murphy. Biorąc pod uwagę stawkę, bieg na 800 m mężczyzn może być jednym z ciekawszych wydarzeń katarskiego mityngu.

Adam Kszczot będzie jedynym reprezentantem Polski na zawodach w Katarze. Kolejne zawody z cyklu Diamentowej Ligi odbędą się 12 maja w Szanghaju, 26 maja w Eugene, zaś pierwszy “europejski” mityng zostanie rozegrany 31 maja w Rzymie.

Transmisja z mityngu w Doha będzie dostępna w Polsacie Sport od godz. 18:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger