fbpx

Ruszają konkurencje biegowe Igrzysk w Rio de Janeiro! [TERMINARZ]

Autor: Marcin Nagórek • 12.08.2016
Angelika Cichocka srebrny medal Sopot 2014

Angelika Cichocka srebrny medal Sopot 2014

Już w piątek wieczorem rusza lekkoatletyka podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Pierwsze realne szanse na polski medal – już w sobotę.

800 m mężczyzn

Pierwszy dzień biegowych Igrzysk zacznie się o 15:10 polskiego czasu, od razu solidnym uderzeniem – eliminacje w biegu na dystansie 800 metrów rozegrają: Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się półfinał, a finał – oby z udziałem obu naszych reprezentantów – o niesprzyjającej porze – 3:25 w nocy z poniedzialku na wtorek.

Maraton kobiet

Idealną porą na oglądanie będzie za to niedzielny maraton kobiet. Rywalizacja zacznie się o 14:30 naszego czasu, a na starcie aż trzy nasze reprezentantki: Katarzyna Kowalska, Iwona Lewandowska i Monika Stefanowicz.

Tego samego dnia, ale w nocy, trzy nasze reprezentantki: Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui i Danuta Urbanik pobiegną eliminacje biegu na 1500 metrów. W poniedziałek w dzień można będzie obejrzeć m.in. Krystiana Zalewskiego na 3000 metrów z przeszkodami i Patryka Dobka na 400m przez płotki.

Maraton mężczyzn

W kolejnych dniach większość konkurencji odbędzie się, niestety, późno w nocy. Dopiero ostatniego dnia biegowych Igrzysk, w niedzielę 21 sierpnia o 14:30, prawdziwa uczta – męski maraton z trzema naszymi biegaczami: Yaredem Shegumo, Henrykiem Szostem i Arturem Kozłowskim.

W najbliższych dniach z innych ciekawych wydarzeń można obejrzeć finał biegu na 10 000 metrów z Tirunesh Dibabą – w piątek o 16:10. Na kolejne ciekawe wydarzenie biegowe rozgrywane w dzień naszego czasu trzeba czekać do poniedziałku – o 15:25 odbędzie się finał 3000 metrów z przeszkodami kobiet. Potem zostaje nam głownie kibicowanie w nocy.

Polski Związek Lekkiej Atletyki na swojej stronie opublikował bardzo dobry program minutowy Igrzysk z wyszczególnionymi startami i nazwiskami Polaków – dostępne po kliknięciu w link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger