fbpx

Bieg Ursynowa – Mistrzostwa Polski w biegu na 5 km

Bieg Ursynowa 02

Fot. SPORTOGRAFIA.PL

„Yes, I KEN!” – z tym hasłem na ustach 13 czerwca. każdy może wystartować w otwartych mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 5 km. Popularna impreza ma nowego organizatora – Fundację „Maraton Warszawski” odpowiedzialną za największe biegi uliczne w stolicy.

 Podstawowe informacje: 

Termin: 13 czerwca 2015 r. (sobota); start o godz. 10:00
Miejsce: Warszawa, Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej
Dystans: 5 km
Limit czasu: 45 minut
Limit miejsc: 2500 osób
Zapisy: do 7 czerwca przez formularz on-line
Wpisowe: 40 zł (osoby niepełnoletnie – 20 zł, osoby w wieku 70 lat i starsze startują bezpłatnie)
Więcej informacji: www.biegursynowa.com

Mimo że dotąd nie mieliśmy dużego doświadczenia w organizacji imprez na zlecenie, to jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Ursynowski urząd czuje sport jak mało który i jego pracownicy akceptują nasze pomysły bez zbędnego wahania. Można wręcz powiedzieć, że na każdą naszą prośbę pada odpowiedź: „Yes you KEN”.
Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”

Ursynowscy kibice to jedna z najbardziej docenianych przez warszawskich maratończyków grup społecznych. Ich brawa i okrzyki podczas imprez w stolicy zagrzewają do walki najbardziej wyprutych z sił biegaczy. Tym razem na pewno nie będzie inaczej – choć na dystansie 5 km nikt nie zdąży się zmęczyć (hahaha – żartujemy!), to lokalizacja biegu ściągnie na miejsce wielu mieszkańców chcących kibicować uczestnikom imprezy.

W biegu mogą brać udział nawet 12-latkowie (osoby urodzone w 2003 roku i starsze). W ramach opłaty startowej każdy uczestnik biegu głównego otrzymuje numer startowy wraz z czterema agrafkami, pamiątkową koszulkę technologiczną oraz worek na depozyt. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal. Z opłaty startowej zwolnieni są zawodnicy posiadający aktualną licencję PZLA oraz co najmniej I klasę sportową.

Trasa

„Yeas, I KEN!” – to hasło przewodnie tegorocznego Biegu Ursynowa. Skąd się wzięło? Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, żeby zgadnąć, że trasa zostanie poprowadzona aleją Komisji Edukacji Narodowej. Dzięki temu będzie to płaski, szybki bieg – doskonały do robienia życiówek i powalczenia o dobre miejsce w mistrzostwach Polski! Bieg ruszy z okolicy Urzędu Dzielnicy Ursynów w kierunku ul. Płaskowickiej, dzie będzie nawrót. W drugą stronę biegacze dobiegną do ul. Bartoka, gdzie znowu będą musieli skręcić o 180 stopni i wrócić pod urząd. Trasa będzie oznaczona co 500 metrów. Uczestnicy mogą też liczyć na pomoc pacemakerów, co nie jest częste na tak krótkich biegach.

Bieg Ursynowa 2015 - mapa trasy

Bieg Ursynowa 2015 – mapa trasy

Klasyfikacje i nagrody

W biegu oprócz klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn będą także prowadzone klasyfikacje w kategoriach wiekowych: 12-13 lat, 14-15 lat, 16-19 lat i dalej co 10 lat (najstarsza kategoria: 60 lat i starsi). Klasyfikowani będą też wózkarze z napędem bezpośrednim – bez podziału na kategorie wiekowe.

Nagrody pieniężne otrzyma 6 najszybszych zawodników i 6 najszybszych zawodniczek. Będą to kwoty w wysokości odpowiednio: 1500 zł, 1000 zł, 700 zł, 600 zł, 500 zł i 400 zł. Organizator przyzna też specjalną premię w wysokości 1000 zł za ustanowienie nowego rekordu imprezy (do poprawienia jest czas 13:51 u panów i 15:52 u pań).

Yes, you KEN!

Organizatorzy biegu pomogą ci ustanowić nową życiówkę! Już wkrótce na ich stronie będą dostępne plany treningowe przygotowane z myślą o łamaniu poszczególnych barier, a w serwisie MagazynBieganie.pl znajdziecie specjalny dział poświęcony przygotowaniom do biegu na dystansie 5 km. Dodatkowo Łukasz Oskierko (życiówka na piątkę: 15:19) w ramach bezpłatnych treningów FMW Runners (każdy poniedziałek godz. 18:00, Stadion Narodowy, brama nr 2 od strony al. Waszyngtona) pomoże ci przygotować się do poprawienia rekordu życiowego. Na samej trasie biegu pofruniesz za którymś z pacemakerów i… nie ma szans, żeby się nie udało!

Bieg Ursynowa 01

Fot. SPORTOGRAFIA.PL

Wyniki Biegu Ursynowa 2014:

Mężczyźni:

  1. Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok) – 13:51
  2. Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) – 14:06
  3. Łukasz Kujawski (SKLA Sopot) – 14:08

Kobiety:

  1. Iwona Lewandowska (Vectra Włocławek) – 15:54
  2. Agnieszka Mierzejewska (MKS MOS Płomień Sosnowiec) – 16:30
  3. Justyna Korytkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) – 16:42

Więcej o zeszłorocznej edycji imprezy przeczytasz w artykule Marcina Nagórka.

yes_I_KEN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger