fbpx

Plecak do biegania Salomon S-Lab Peak 20 Set. Kamizelka biegowa XXL

Kamizelko-plecaki, bo chyba tak można przetłumaczyć słowo vest-pack z angielskiego, to jeden z najlepszych biegowych wynalazków w dziedzinie sprzętu. Sprytne połączenie plecaka i kamizelki dało zupełnie nowy komfort biegaczom. Niestety, większość kamizelek nie imponowała pojemnością, ale od 2016 roku za sprawą Salomona może się to zmienić.

sac_salomon_s_lab_peak_20_339031

Plecak do biegania Salomon S-Lab Peak 20 Set łączy rozwiązania trekingowe z biegowymi. Jest to miks dobrze znanych, kultowych wręcz kamizelek S-lab Adv Skin 3 oraz plecaka trekingowego, czy może nawet bardziej skitourowego.

System nośny jest bardzo zbliżony do tego z S-lab Adv Skin 3, jednak wprowadzono pewne modyfikacje, aby dobrze radził sobie z większym i cięższym pakunkiem. Po pierwsze plecak nie ma dwóch pasków na klatce piersiowej, a trzy, co ma zapewnić jeszcze lepsze dopasowanie, przyleganie, a więc i stabilność. Znacznie rozszerzono szelki w górnej części, przez co niemalże zakrywają one barki, co ma zmniejszyć nacisk poprzez rozłożenie ciężaru na większej powierzchni. S-lab Adv Skin 3 załadowany na maksimum potrafił po wielu godzinach uwierać, więc wydaje się to krok we właściwym kierunku. Dodano także boczne tasiemki. które wzmacniają konstrukcję.

Największe zmiany zaszły oczywiście z tyłu, w przestrzeni ładunkowej. Zrezygnowano z systemu kieszeni, siatek i elastycznych elementów. Zastosowano klasyczny worek o pojemności aż 20 litrów z pionowym zamkiem, jaki można spotkać w plecakach górskich. Aby zwartość nie latała gdy plecak nie jest wypchany, zastosowano linkę, która odpowiada za kompresję. Może ona także służyć do przytroczenia jakichś niewielkich i lekkich przedmiotów, jak choćby kurtka czy koszulka.

Materiał wierzchni jest pokryty warstwą silikonową więc ma większą odporność na przemakanie niż w S-lab Adv Skin 3, gdzie każda kropla swobodnie penetrowała wnętrze. Plecak, jak można przypuszczać, zyskał na masie, ale nie przekracza ona 500 g (dokładnie 484 g), co należy uznać za wynik całkiem przyzwoity, jak na tak dużą pojemność. Niestety, nie podano jeszcze czy wzorem mniejszych odpowiedników kamizelka będzie dostępna w kilku rozmiarach. Ciekawe też jaka będzie cena tego cacuszka, ale można przypuszczać, że niebezpiecznie blisko 1000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger