fbpx

Samsung Gear Fit – zmyślna bransoletka dla biegacza

gear1_3_prod_0

Fot. Samsung

Sportowe opaski na nadgarstek nie są w stanie dorównać funkcjonalnością zegarkom. Ich możliwości są bardzo ograniczone, są to bardziej gadżety niż narzędzia do treningu, ale mimo wszystko coraz większa liczba producentów decyduje się na dodanie do swojej oferty tego typu urządzenia.

gear1_1_prod_1

Fot. Samsung

Elektroniczne opaski w ofercie posiada obecnie wielu producentów zaawansowanych sportowych zegarków. Garmin wypuścił Vivofita, Polar wyprodukował Loopa, a Nike pochwalił się opaską Fuelband. Samsung, mimo że nie jest kojarzony ze sportowymi akcesoriami, również zaprezentował swoją opaskę o nazwie Gear Fit. Produkt Samsunga to jednak coś więcej niż nieco rozbudowany krokomierz jak w przypadku konkurencji, choć funkcję krokomierza także posiada. Dzięki modułowi Bluetooth możliwa jest komunikacja ze smartfonem. Niestety producent, chcąc promować swoje produkty, sprawił, że opaskę można sparować tylko z niektórymi telefonami Samsunga. Dzięki komunikacji z telefonem opaska poinformuje nas o przychodzącym połączeniu, mailu czy wiadomości tekstowej. Oprócz tego umożliwia odrzucanie połączeń oraz sterowanie odtwarzanymi w telefonie utworami muzycznymi.

gear1_2_prod_1

Fot. Samsung

Opaska jest według producenta na tyle „mądra”, że jest w stanie rozpoznawać mowę, dzięki czemu możliwe jest sterowanie głosowe. W zegarku zastosowano po raz pierwszy zakrzywiony wyświetlacz Super Amoled. Jest on oczywiście kolorowy, a dzięki specjalnym czujnikom ekran zostaje wygaszany, gdy urządzenie uzna, że nie patrzymy na nie. Oprócz krokomierza do kontroli treningu zastosowano optyczny miernik pulsu,  taki jak w adidasie Micoach, co w połączeniu z prostą aplikacją daje możliwość ustawienia co prawda niezbyt wyrafinowanego, ale jednak – treningu. Aby opaska wytrzymała trudy użytkowania w różnych warunkach, zastosowano obudowę odporną na wodę i kurz, spełniającą standard IP67. Samsung zastosował wymienne, kolorowe paski, dzięki czemu każdy będzie mógł dopasować urządzenie wedle własnego gustu. Jak widać, opaska dość mocno odbiega od konkurencji, dając dużo większe możliwości, ale przy cenie niemal 1000 zł kupno takiego gadżetu wydaje się bardzo dyskusyjne. Za takie pieniądze można kupić już całkiem przyzwoity zegarek z GPS.

Wymiary opaski to 23,4 x 57,4 x 11,95 mm, waga – 27 g.

gear1_3_prod_1

Fot. Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger