fbpx

Sprzęt > Akcesoria > Sprzęt

Scout Stroller Carrier – uchwyt na wózek biegowy

scout-jogging-stroller3

Bieganie z dzieckiem może być dla rodziców olbrzymią przyjemnością. Problem pojawia się, gdy chcemy pobiegać z dzieckiem na wyjeździe. Wózek może bowiem zająć pół bagażnika. Scout Stroller Carrier może jednak pomóc w jego przewiezieniu.

scout-jogging-stroller

Chyba każdy z nas pakując się na wyjazd, narzeka na ilość miejsca i ilość bagażu jaki trzeba ze sobą zabrać. Jeśli na wyjazd wybieramy się z małymi dziećmi może się okazać, że po prostu nie damy rady się spakować. Scout Stroller Carrier może być rozwiązaniem w takich problemach. Jest to uchwyt przeznaczony do przewożenia wózka na zewnątrz samochodu. Scout Stroller Carrier mocuje się podobnie jak niektóre uchwyty rowerowe na haku. Tylko podobnie, bowiem uchwyt na wózek nie jest wsadzany na hak, a na specjalną listwę w miejscu haka.

scout-jogging-stroller7

Uchwyt jest przeznaczony tylko do wózków sportowych. Dlaczego? Bowiem z reguły to właśnie one posiadają tylko jedno koło z przodu, a nie dwa, jak zwyczajne wózki. Sam uchwyt jest całkiem prostej budowy, kilka zespawanych ze sobą elementów i blokada koła. Waga jest również niewielka: około 2,7 kg. Niestety tego samego nie można powiedzieć o cenie, która wynosi 299 $.

scout-jogging-stroller6

Bagażnik jest bardzo pomysłowy i rodzicom może zdecydowanie ułatwić życie. Pojawia się jednak kilka wątpliwości. Po pierwsze tablice rejestracyjne. W przeciwieństwie do uchwytów rowerowych na hak, tu nie ma dedykowanego miejsca do przyczepienia dodatkowej tablicy. Pozostaje albo prowizorka, czyli przyczepienie tablicy np. przy pomocy trytytek i liczenie na pobłażliwość policjanta, który może przymknie na to oko.

Drugi możliwy problem może się pojawić w czasie brzydkiej pogody. W czasie jazdy w deszczu, wózek będzie kompletnie zmoczony, pochlapany czy ubłocony. Producent pomyślał jednak o takiej sytuacji. Można zakupić specjalny pokrowiec, ale trzeba przeznaczyć na ten cel 119 $, co razem z uchwytem da 418 $. Liczba elementów w uchwycie nie jest zbyt duża, ale jakby któryś zawiódł po gwarancji, można zakupić części zamienne.

mm
Jarosław Sekuła

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca