fbpx

Triathlon > TRI: Wydarzenia > Triathlon

Seria Pucharu Świata ITU 2017 – inauguracja już 3-4 marca!

janos

Fot. Janos Schmidt / International Triathlon Union

W najbliższy piątek i sobotę 3-4 marca 2017 odbędzie się pierwszy tegoroczny wyścig z serii Pucharu Świata ITU. Najlepsi triathloniści z całego świata zmierzą się w Abu Dhabi na dystansie olimpijskim.

W piątek, 3 marca, o godzinie 15:55 czasu miejscowego rozpocznie się wyścig kobiet. W Polsce będzie to godzina 12:55. W sobotę o tej samej porze zobaczymy rywalizację mężczyzn. Transmisję online będzie można oglądać na portalu Triathlonlive.tv.

Wśród mężczyzn kandydatami do podium będą m.in. Henri Schoeman – brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro, Richard Murray, Mario Mola, Vincent Luis czy Fernando Alarza. Ale to nie wszystko: zobaczymy w akcji także znakomitego Javiera Gomeza, który powraca do ścigania po przykrej kontuzji, która wykluczyła go z udziału w zeszłorocznych igrzyskach.
Pełna lista startowa mężczyzn

Wśród kobiet także pojawią się wielkie nazwiska: Flora Duffy, Andrea Hewitt, Sarah True, Renee Tomlin, Katie Zaferes, Summer Cook. Na linię startu stawi się także zeszłoroczna zwyciężczyni tych zawodów, Jodie Stimpson, również powracająca po długiej kontuzji.
Pełna lista startowa kobiet

Zawodnicy i zawodniczki będą mieli do pokonania trasę pływacką złożoną z dwóch pętli (pierwsza 900m, druga 600m), dziesięć okrążeń 4-kilometrowej pętli kolarskiej i cztery odcinki po 2.5 km biegu.

Strona imprezy

mm
Joanna Skutkiewicz

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca