fbpx

Seria Pucharu Świata ITU 2017 – inauguracja już 3-4 marca!

janos

Fot. Janos Schmidt / International Triathlon Union

W najbliższy piątek i sobotę 3-4 marca 2017 odbędzie się pierwszy tegoroczny wyścig z serii Pucharu Świata ITU. Najlepsi triathloniści z całego świata zmierzą się w Abu Dhabi na dystansie olimpijskim.

W piątek, 3 marca, o godzinie 15:55 czasu miejscowego rozpocznie się wyścig kobiet. W Polsce będzie to godzina 12:55. W sobotę o tej samej porze zobaczymy rywalizację mężczyzn. Transmisję online będzie można oglądać na portalu Triathlonlive.tv.

Wśród mężczyzn kandydatami do podium będą m.in. Henri Schoeman – brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro, Richard Murray, Mario Mola, Vincent Luis czy Fernando Alarza. Ale to nie wszystko: zobaczymy w akcji także znakomitego Javiera Gomeza, który powraca do ścigania po przykrej kontuzji, która wykluczyła go z udziału w zeszłorocznych igrzyskach.
Pełna lista startowa mężczyzn

Wśród kobiet także pojawią się wielkie nazwiska: Flora Duffy, Andrea Hewitt, Sarah True, Renee Tomlin, Katie Zaferes, Summer Cook. Na linię startu stawi się także zeszłoroczna zwyciężczyni tych zawodów, Jodie Stimpson, również powracająca po długiej kontuzji.
Pełna lista startowa kobiet

Zawodnicy i zawodniczki będą mieli do pokonania trasę pływacką złożoną z dwóch pętli (pierwsza 900m, druga 600m), dziesięć okrążeń 4-kilometrowej pętli kolarskiej i cztery odcinki po 2.5 km biegu.

Strona imprezy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger