fbpx

Sifan Hassan z rekordem Europy w półmaratonie!

Autor: Jakub Karasek • 17.09.2018
fot: Flickr.com/filip bossuyt lic: CC BY 2.0

fot: Flickr.com/filip bossuyt lic: CC BY 2.0

W ostatni weekend byliśmy świadkami wielu fantastycznych wydarzeń w świecie lekkoatletyki. Oprócz fenomenalnego rekordu świata w maratonie autorstwa Eliuda Kipchoge, fantastycznym wynikiem na dwukrotnie krótszym dystansie popisała się Sifan Hassan.

Sifan Hassan wygrała półmaraton w Kopenhadze, w którym osiągnęła niebotyczny czas 1:05:15. Poprawiła tym samym rekord Europy, który przez ostatnie 11 lat należał do Lornah Kiplagat, również startującej w barwach reprezentacji Holandii. Poprzedni rezultat wynosił 1:06:25. Nowy rekord Europy jest zaledwie o 24 sekundy słabszy od rekordu świata.

Warto zwrócić uwagę, że dla Hassan był to w zasadzie debiut na tym dystansie. Co prawda, ma odnotowany start w półmaratonie w Eindhoven w 2011 r., ale miała wówczas jedynie 18 lat i nie była jeszcze zbyt znaną zawodniczką. Zresztą wynik 1:17 wskazuje, że nie był to wówczas bieg na maksimum możliwości.

Przypomnijmy, że to już drugi rekord Europy pobity przez Sifan Hassan w tym sezonie. W czerwcu w Rabacie ustanowiła również najlepszy wynik na 5000 m z czasem 14:22,34.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger