Sprzęt > Akcesoria > Sprzęt > Aplikacje > Polecane > Sprzęt
Smartwatch do biegania – rynkowe nowości w 2016 roku
Fot. Motorola
Smartwatche to wciąż dość niszowe produkty, które szczególnie w Polsce nie są wybitnie popularne, ale z roku na rok przybywa nowych modeli. W 2016 pojawią się dwie ciekawe propozycje, jedna od Motoroli druga od Casio.
Motorola Moto 360 Sport
Najnowsze dziecko Motoroli to sportowa wersja modelu Moto 360. Pierwszą najbardziej rzucającą się zmianą są pasek oraz obudowa, które zostały wykonane z gumy/silikonu, w miejsce eleganckich metalowych czy skórzanych elementów. Dzięki temu zmniejszyła się masa, poprawiło dopasowanie i komfort użytkowania.
Fot. Motorola
Technologia AnyLight Hybrid (automatyczne dostosowanie podświetlenia do warunków oświetleniowych) ma sprawić, że na kolorowym wyświetlaczu dane będą czytelne nawet w ostrym słońcu. A tych z pewnością nie zabraknie. Zegarek ma moduł GPS oraz bezprzewodowy pomiar tętna, więc można śledzić tempo, dystans, puls itd. Zegarek posiada także moduł bluetooth i wi-fi, dzięki czemu może łączyć się z telefonem, co pozwala odczytywać np. maile. Bateria o pojemności 300 mAh (ładowana bezprzewodowo) według producenta powinna wystarczyć na cały dzień użytkowania. Zegarek jest już dostępny we Francji, wkrótce do kupienia będzie także w Hiszpanii.
Fot. Casio
Casio Wsd-F10
Wsd-F10 to pierwszy smartwatch w historii Japońskiej marki. Nie jest to co prawda model stricte biegowy, a coś bardziej w stylu G-shocka czy niektórych outdoorowych modeli Suunto. Zegarek ma wysokościomierz barometryczny, akcelerometr oraz kompas, a za system operacyjny służy Android. To niezbyt często spotykane rozwiązanie w zegarku z okrągłym wyświetlaczem (rozdzielczość 320 x 300). Wyświetlacz jest wart uwagi, bowiem składa się z dwóch warstw: wyświetlacza kolorowego oraz monochromatycznego. Zegarek jest wodoodporny do 50 m, a dodatkowo spełnia militarny standard MIL-STD-810, co czyni go jednym z najmocniejszych „sprytnych zegarków”. Wsd-F10 nie ma modułu GPS, ale prędkość czy dystans można odczytać gdy zegarek połączy się z telefonem i będzie korzystał z jego modułu. Zastosowano w nim ciekawe funkcje górskie jak choćby informowanie za ile nastąpi zachód czy wschód słońca, bądź ile metrów przewyższenia (wysokości) zostało nam do wyznaczonego celu. Standardowo zainstalowana jest w nim aplikacja pogodowa MyRadar.
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.