fbpx

Sopocka studniówka z mistrzem – 28 listopada 2013

Wilson Kipketer. Fot. PAP


Wilson Kipketer. Fot. PAP


Ten bieg raczej nie wejdzie na stałe do biegowego kalendarza. Tym bardziej warto w nim wziąć udział. 28 listopada odbędzie się… Studniówka IAAF Halowych Mistrzostw Świata SOPOT 2014.

Trasa tego wyjątkowego biegu liczy 3,5 km – rozpoczyna się przy kościele św. Jerzego, następnie prowadzi słynnym Monciakiem w dół do molo, stamtąd alejkami nadmorskimi do ronda przy ul. Polnej, ulicą Polną i Łokietka – do mety w Ergo Arenie.Uczestnicy pobiegną w specjalnych kamizelkach z logo IAAF.

Ale największą gratką dla uczestników będzie niewątpliwie możliwość stanięcia na linii startu z legendą biegów średnich – Wilsonem Kipketerem, Kenijczykiem z duńskim paszportem, który największe triumfy święcił pod opieką polskiego trenera. A lista tych triumfów jest długa – Kipketer trzy razy stawał na podium mistrzostw świata oraz halowych mistrzostw świata, był mistrzem Europy. W biegach na 800 i 1000 metrów rekordy świata poprawiał siedem razy (w hali i na stadionie). Od 7 lipca 1997 był współrekordzistą, a od 13 sierpnia 1997 aż do 22 sierpnia 2010 roku był samodzielnym rekordzistą globu w biegu na 800 metrów. Rekord odebrał mu dopiero David Rudisha.

Na starcie, oprócz Kipketera, staną sopoccy lekkoatleci, przede wszystkim Anna Rogowska i Patryk Dobek.

Bieg odbędzie się w środku dnia, w samo południe, i jest przeznaczony przede wszystkim dla uczniów. Ale ci wszyscy, którzy chcą się zmierzyć z mistrzem, mogą się rejestrować w serwisie www.elektronicznezapisy.pl.

Więcej informacji na www.mosir.sopot.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger