fbpx

Spiropharm Marathon Project – Berlin i Chicago czekają na polskich maratończyków!

Autor: Jakub Karasek • 21.04.2016

Berlin

Udział w jednym z maratonów z serii Abbott World Marathon Majors to marzenie wielu biegaczy. Dzięki Spiropharm Marathon Project szansę na realizację tego marzenia ma każdy, kto wypełni formularz zgłoszeniowy na www.chicago.spiropharmmarathon.pl oraz www.berlin.spiropharmmarathon.pl.

Na szczęśliwców (2 osoby w przypadku Berlina i 1 osoba w przypadku Chicago) czekają m.in.: bezpłatny pakiet startowy, podróż wraz z zakwaterowaniem oraz sprzęt sportowy. Uczestnicy projektu nie muszą zatem martwić się o koszty związane z wyjazdem na maraton. Ponieważ wybrańcy będą przygotowywać się pod okiem trenera, przejdą specjalistyczne badania medyczne i otrzymają dostęp do nowoczesnej i naturalnej suplementacji, nie będą musieli również martwić się o długie i ciężkie przygotowania do startu.

Co zrobić, żeby otrzymać szansę na start w Chicago lub Berlinie? Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej www.chicago.spiropharmmarathon.pl lub www.berlin.spiropharmmarathon.pl i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego to właśnie Wy powinniście pojechać na któryś z tych biegów. Jak informują organizatorzy, szansę na start w Berlinie i Chicago otrzymają autorzy najbardziej inspirujących i autentycznych historii na temat wpływu biegania na poprawę jakości ich życia. Zgłoszenia można dokonać pisemnie lub w postaci krótkiego filmu.

Chicago

Spiropharm Marathon Project to inicjatywa polsko-japońskiej spółki Spiropharm S.A., która w ten sposób wspiera ludzi w realizacji ich biegowych marzeń o starcie w niesamowitych maratonach z serii Abbott World Marathon Majors. Jak mówi Piotr Franczak, Prezes Zarządu firmy Spiropharm S.A, sponsora i organizatora projektu, jedyne warunki dla uczestników to chęć startu i gotowość do pokonania dystansu maratonu.

Start w maratonach z cyklu Abbott World Marathon Majors to marzenie wielu polskich biegaczy. Cieszymy się, że w jego realizacji jeszcze w tym roku pomożemy 3 uczestnikom naszego projektu. Nie szukamy zawodowych biegaczy, tylko ludzi, dla których aktywność fizyczna i dbałość o zdrowie okazały się kluczem do lepszego, bardziej komfortowego życia. Chcemy pokazywać ich historie, aby inspirować innych do walki o lepszego siebie. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w naszej rekrutacji jest chęć startu i gotowość do pokonania dystansu 42,195 km. Do wysyłania zgłoszeń zachęcamy wszystkich, również biegaczy głuchych i niesłyszących.

W ciągu 2 lat przedstawiciel Spiropharm Marathon Project pobiegnie w każdym z 6 najbardziej prestiżowych i największych maratonów na świecie. Projekt rozpoczął się w marcu 2016 roku startem Mikołaja Kubicza w Tokyo Marathon.

Tokyo

Fot. Mikołaj Kubicz

W 2014 roku spontanicznie zapisałem się na Berlin Marathon 2015, wylosowano mnie. Wtedy jeszcze nie biegałem w maratonach i nawet nie bardzo mogłem sobie wyobrazić, że mam tam pobiec. Miałem trochę respektu przed tym dystansem, wszędzie tylko słyszałem, królewski dystans, ściana, że to zmienia życie. Nie wiedziałem czy w to wierzyć tak do końca, ale słyszałem to od wielu osób, a przecież 42 km to całkiem sporo.

W kwietniu 2015 roku bez większego przygotowania maratońskiego zdecydowałem, że przed Berlinem dobrze będzie zaliczyć debiut, padło na Orlen Warsaw Marathon 2015. Przebiegłem go z czasem 3:14:54. Było świetnie. We wrześniu pokonałem trasę w Berlinie, gdzie pojechałem z trochę bolącą nogą i przeziębieniem, bez treningu maratońskiego. Uzyskałem wynik 3:13:30, cierpiąc pod koniec, bo za mocno ruszyłem i wyszedł brak przygotowania. Po powrocie do Polski, już myślałem o następnym biegu. To wciąga, nawet jak boli, albo szczególnie jak boli. W październiku wymyśliłem, że fajnie byłoby przebiec cały cykl World Marathon Majros i zrobić swój mały projekt pod nazwą “Na Sześciu Oddechach“. Zapisałem się na Tokio i… znów mnie wylosowali.

Na początku marzył mi się mocny start w Tokio, ale odnowiona kontuzja mięśnia dwugłowego nie pozwoliła się odpowiednio przygotować. Nadal jednak chciałem tam wystartować, więc zdecydowałem, że pobiegnę spokojnie, głównie dla dobrej zabawy.

Kilka miesięcy przed wyjazdem spotkałem się z kolegą, który rozkręcał firmę Spiropharm, która w swojej filozofii czerpie dużo z Japonii. Porozumieliśmy się, że wezmę udział w maratonie w Tokio, promując markę Spiropharm, a firma pokryje większą cześć kosztów.

Później myśleliśmy, żeby razem zrobić cały cykl WMM, ale ja już byłem w Berlinie wcześniej, wiec dla Spiropharmu korzystniej byłoby, żebym ja rozpoczął projekt i zachęcił świat biegowy do udziału w kolejnych etapach, a sam kontynuował swój projekt. Pomogliśmy sobie nawzajem i cieszę się, że mogłem zainspirować firmę do stworzenia takiego projektu, do promocji biegania i zdrowego trybu życia, a także, że przetarłem szlaki dla innych polskich biegaczy.

W tym roku biegacze wybrani w otwartej rekrutacji wezmą udział jeszcze we wrześniowym 43. BMW Berlin Marathon oraz 2016 Bank of America Chicago Marathon, który odbędzie się w październiku. W 2017 roku uczestnicy projektu pobiegną w Bostonie, Londynie oraz w Nowym Jorku.

Rekrutacja na maratony w Berlinie i Chicago potrwa do 11 maja. Wyboru uczestników dokona komisja konkursowa. Nazwiska szczęśliwców zostaną ogłoszone 18 maja na profilu Projektu na facebook’u.

Spiropharm Marathon Project to pierwszy na polskim rynku biegowym konkurs z pełnym wsparciem dla osób głuchych i niesłyszących. Partnerem projektu jest firma Migam, która odpowiada za tłumaczenia wszystkich materiałów na język migowy oraz promocję konkursu w środowisku głuchych biegaczy w naszym kraju.

Więcej informacji: www.spiropharmmarathon.pl oraz na profilu projektu na facebook’u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger