fbpx

Stara gwardia wygrywa, a narybek naciska – mistrzostwa Polski w przełajach

Autor: Jakub Karasek • 28.03.2019

Biegi przełajowe. Fot. Getty Images

W ostatni weekend rozegrano w Olszynie 91. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. W wynikach niektórych konkurencji nie zabrakło niespodzianek, choć byli też faworyci, którzy nie zawiedli. Biegacze tradycyjnie ścigali się na krótszym (ok. 4 km) i dłuższym (ok. 8 km kobiety i ok. 10 km mężczyźni) dystansie.

W kategorii seniorów tytuły mistrzowskie przypadły Tomaszowi Grycko i Katarzynie Kowalskiej w rywalizacji w dłuższym biegu oraz Arkadiuszowi Gardzielewskiemu i Beacie Topce w biegu krótszym. Ciekawostką jest obecność na najwyższym stopniu podium zwłaszcza tej ostatniej, gdyż był to jej debiut w seniorskich mistrzostwach Polski w biegach przełajowych i w wieku 20 lat może już pochwalić się tytułem mistrzyni kraju.

Tegoroczna edycja mistrzostw Polski w przełajach mogła być też okazją do wyłonienia reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w biegach przełajowych, które odbędą się w najbliższy weekend w duńskim Aarhus. Jednak tak się nie stało. O tym dlaczego przeczytacie w nowym numerze tygodnika BIEGANIE. W artykule na temat mistrzostw Polski w przełajach dowiecie się także nieco więcej np. o bohaterce mistrzostw – Beacie Topce.

Zapraszamy do lektury!

wiecej-znajdziesz-w-tygodniku-bieganie-3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger