fbpx

Super League Triathlon w przyszłym roku w Polsce!

20046311_1898765487054953_6041893623610922263_n-1

W roku 2018 nowy format triathlonowych zmagań zawita do Polski. Na przełomie czerwca i lipca w Poznaniu odbędzie się niezwykle widowiskowa impreza z cyklu Super League Triathlon, podczas której będzie można podziwiać rywalizację ścisłej czołówki światowej.

To wyjątkowo dobra wiadomość dla wszystkich fanów triathlonu. Seria Super League Triathlon, która odbywa się od zeszłego roku, szybko zdobyła serca kibiców i samych zawodników. Doskonałe warunki do ścigania, niesamowicie dynamiczna formuła ścigania i wysokie nagrody finansowe przyciągają absolutną czołówkę światowego triathlonu. W dotychczasowych edycjach brali udział między innymi Alistair Brownlee, Mario Mola, Javier Gomez czy Richard Murray. Formułę rywalizacji wyjaśnialiśmy tutaj. Dotychczas odbyły się dwie edycje zawodów – na wyspie Jersey i na wyspie Hamilton. W przyszłym roku planowane jest włączenie do rywalizacji kategorii kobiet.

Pomysłodawcą imprezy jest Chris McCormack, jeden z najbardziej utytułowanych triathlonistów na świecie. Innowacją w stosunku do innych imprez triathlonowych na świecie jest nie tylko format i dystanse, na których ścigają się zawodnicy, lecz także wyjście w stronę kibiców w postaci udostępnienia darmowej transmisji wideo dostępnej w internecie. Ciekawym pomysłem jest też zaproszenie na listy startowe najlepszych zawodników różnych dystansów, od czołówki World Triathlon Series do najszybszych zawodników z Hawajów.

Strona zawodów
Strona imprezy na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger