fbpx

Triathlon > TRI: Trening > Triathlon

SwimSmooth Guru – aplikacja dla pływaków i triathlonistów

swimsmooth

Projektu SwimSmooth nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Twórcy portalu, autorzy książki i trenerzy pływaków i triathlonistów – Paul Newsome i Adam Young – wciąż wychodzą do miłośników sportu z nowymi propozycjami.

Po ponad ośmiu latach funkcjonowania rozbudowanego forum dyskusyjnego SwimSmoothForum.com, twórcy portalu zdecydowali się je zamknąć. Stwierdzili, że nie mają wystarczająco dużo czasu, aby sprawować pieczę nad tym, co dzieje się we wszystkich dyskusjach, a zbyt często porady udzielane sobie wzajemnie przez użytkowników rozmijają się z metodyką pracy twórców. Nie pozostawili jednak fanów portalu samych sobie.

Niedawno powstała aplikacja Swim Smooth Guru daje subskrybentom dostęp do wielu ciekawych materiałów. W wersji podstawowej (2.99 USD miesięcznie) są to między innymi filmy dotyczące poprawnej techniki, nauki pływania czy omawiania błędów technicznych poszczególnych zawodników. Są tam także przykłady przeróżnych ćwiczeń technicznych wraz z ich dokładnym opisem. W wersji rozszerzonej (12.99 USD miesięcznie) użytkownik otrzymuje dodatkowo dostęp między innymi do rozbudowanych planów treningowych, dziennika treningowego i kalkulatora prędkości i celów w pływaniu. Materiały podzielone są na trzy sekcje: Trening, Technika oraz Open Water, dzięki czemu poruszanie się po aplikacji jest intuicyjne i bezproblemowe.

marketing-swim-types

Czytelnikom, którzy nie mieli jeszcze do czynienia ze SwimSmooth.com, polecamy zacząć swoją przygodę z tym projektem od dwóch punktów. Pierwszy to SwimTypes – charakterystyka stylu danego zawodnika. Dzięki kilku prostym krokom jesteśmy w stanie rozpoznać swój styl pływania i przyjrzeć się typowym błędom – a stąd już prosta droga do skutecznej pracy nad eliminowaniem ich. O poszczególnych typach pływaków pisaliśmy już tutaj.
Druga niezwykle przydatna rzecz stworzona przez australijskich trenerów to wizualizacja idealnego stylu pływackiego, nazywanego przez nich Mr.Smooth (Pan Gładki). Na stronie głównej portalu jednym kliknięciem jesteśmy w stanie ściągnąć prostą aplikację, dzięki której możemy przyglądać się perfekcyjnej technice pływania. Co więcej, możemy modyfikować prędkość poruszania się naszego Pana Perfekcyjnego i zobaczyć jego ruch pod każdym kątem. Idealne do oglądania przed pójściem na basen!

mm
Joanna Skutkiewicz

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca