fbpx

SwimSmooth Guru – aplikacja dla pływaków i triathlonistów

swimsmooth

Projektu SwimSmooth nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Twórcy portalu, autorzy książki i trenerzy pływaków i triathlonistów – Paul Newsome i Adam Young – wciąż wychodzą do miłośników sportu z nowymi propozycjami.

Po ponad ośmiu latach funkcjonowania rozbudowanego forum dyskusyjnego SwimSmoothForum.com, twórcy portalu zdecydowali się je zamknąć. Stwierdzili, że nie mają wystarczająco dużo czasu, aby sprawować pieczę nad tym, co dzieje się we wszystkich dyskusjach, a zbyt często porady udzielane sobie wzajemnie przez użytkowników rozmijają się z metodyką pracy twórców. Nie pozostawili jednak fanów portalu samych sobie.

Niedawno powstała aplikacja Swim Smooth Guru daje subskrybentom dostęp do wielu ciekawych materiałów. W wersji podstawowej (2.99 USD miesięcznie) są to między innymi filmy dotyczące poprawnej techniki, nauki pływania czy omawiania błędów technicznych poszczególnych zawodników. Są tam także przykłady przeróżnych ćwiczeń technicznych wraz z ich dokładnym opisem. W wersji rozszerzonej (12.99 USD miesięcznie) użytkownik otrzymuje dodatkowo dostęp między innymi do rozbudowanych planów treningowych, dziennika treningowego i kalkulatora prędkości i celów w pływaniu. Materiały podzielone są na trzy sekcje: Trening, Technika oraz Open Water, dzięki czemu poruszanie się po aplikacji jest intuicyjne i bezproblemowe.

marketing-swim-types

Czytelnikom, którzy nie mieli jeszcze do czynienia ze SwimSmooth.com, polecamy zacząć swoją przygodę z tym projektem od dwóch punktów. Pierwszy to SwimTypes – charakterystyka stylu danego zawodnika. Dzięki kilku prostym krokom jesteśmy w stanie rozpoznać swój styl pływania i przyjrzeć się typowym błędom – a stąd już prosta droga do skutecznej pracy nad eliminowaniem ich. O poszczególnych typach pływaków pisaliśmy już tutaj.
Druga niezwykle przydatna rzecz stworzona przez australijskich trenerów to wizualizacja idealnego stylu pływackiego, nazywanego przez nich Mr.Smooth (Pan Gładki). Na stronie głównej portalu jednym kliknięciem jesteśmy w stanie ściągnąć prostą aplikację, dzięki której możemy przyglądać się perfekcyjnej technice pływania. Co więcej, możemy modyfikować prędkość poruszania się naszego Pana Perfekcyjnego i zobaczyć jego ruch pod każdym kątem. Idealne do oglądania przed pójściem na basen!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger