fbpx

Sylvain Sudrie i Jodie Swallow mistrzami świata na długim dystansie ITU

LD ITU

Fot. triathlon.org

W zeszły weekend w Oklahomie w USA rozegrano Mistrzostwa Świata na długim dystansie ITU. Po najwyższe laury sięgnęli zawodnicy pochodzący z wyścigów z draftingiem – Sylvain Sudrie i Jodie Swallow.

Triathloniści ścigali się na trasie złożonej z 4 kilometrów pływania, 120 km jazdy na rowerze i 30 km biegu. Trasa pływacka obejmowała dwie pętle w jeziorze Hefner – zbiorniku zaopatrującym Oklahoma City w wodę. Dni rozgrywania Mistrzostw Świata ITU to jedyny wyjątek, jeśli chodzi o pozwolenie na pływanie w tym zbiorniku. 120 kilometrów trasy kolarskiej wiodło przez piękne, górzyste trasy, nagrane na tym filmie.  Dziesięciokilometrową pętlę biegową zawodnicy pokonywali trzykrotnie. Triathloniści ścigali się w wodzie o temperaturze 26.8 st.C, o prawie trzy stopnie cieplejszej od powietrza.

Wśród mężczyzn najszybszym zawodnikiem okazał się Sylvain Sudrie. Reprezentant Francji pokonał dystans o dwie i pół minuty szybciej niż Cyril Viennot, również Francuz. Ten z kolei zameldował się na mecie aż cztery minuty przed Mattem Chrabotem z USA. Craig Alexander, doskonale znany fanom imprez IRONMAN, uplasował się na szóstej lokacie.
Pełne wyniki mężczyzn

W rywalizacji kobiet od samego początku królowała Jodie Swallow z Wielkiej Brytanii. Trasę pływacką pokonała zdecydowanie najszybciej, osiągając czas 1:03:31. Na mecie pojawiła się jako pierwsza z przewagą aż siedmiu minut nad drugą na mecie Caroline Steffen. Trzecie miejsce zajęła Rachel McBride z Kanady.
Pełne wyniki kobiet

Zarówno zwycięzca, jak i zwyciężczyni zawodów są “emerytowanymi” uczestnikami rywalizacji na krótszych dystansach w formule z draftingiem. Jodie Swallow, olimpijka z Aten, po dwunastu latach rywalizacji w zawodach rangi międzynarodowej ITU przeniosła się na długie dystanse w 2012 roku. Sylvain Sudrie w zawodach na długim dystansie ściga się od 2009 roku, wcześniej od 2001 roku biorąc udział w Pucharach Europy i Świata.
Oboje wyjechali z Oklahomy bogatsi o 11,250 USD. Pula nagród finansowych dla zwycięzców (miejsca 1-15) wyniosła w sumie 90 tysięcy USD.

Strona organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger