fbpx

Sztafeta 4×400 m – Polki bezkonkurencyjne! Kolejne złoto naszych Aniołków!

Autor: Jakub Karasek • 03.03.2019

sztafeta-4x400

fot. Tomasz Kasjaniuk

Polska sztafeta kobieca 4×400 m nie pozostawiła rywalkom złudzeń. Słynne Aniołki Matusińskiego wygrały rywalizację w halowych mistrzostwach Europy z dużą przewagą nad reprezentacją Wielkiej Brytanii!

Do rywalizacji w biegu rozstawnym 4×400 m Polki przystąpiły jako faworytki. Słynne “Złotka” czy “Aniołki Matusińskiego” w ostatnich latach dostarczyły polskim kibicom wielu fantastycznych emocji. Do tego wszystkie nasze reprezentantki doskonale prezentowały się indywidualnie w tym sezonie, co pozwalało mieć nadzieje, że w drużynie nie zawiodą.

Na pierwszej zmianie ruszyła Anna Kiełbasińska. Polka rozpoczęła mocno, wychodząc jako liderka po 200 m. Nie pozwoliła wyprzedzić się Brytyjkom i również jako liderka na swoją zmianę wybiegła Iga Baumgart-Witan. Iga powiększyła przewagę nad resztą stawki i przekazała pałeczkę Małgorzacie Hołub-Kowalik z dużym zapasem. Polka utrzymała przewagę i pozwoliła Justynie Święty-Ersetic na komfortowy początek. Rywalki nie były w stanie odrobić strat, a Justyna do samego końca utrzymała zimną krew i przypieczętowała złoty medal. Dzięki temu polska reprezentacja wygrała klasyfikację medalową mistrzostw!

Polki to także aktualne Mistrzynie Europy w sztafecie 4×400 m i brązowe medalistki mistrzostw świata z otwartego stadionu.

W środę zachęcamy do przeczytania szczegółowego podsumowania HME w tygodniku BIEGANIE.

wiecej-znajdziesz-w-tygodniku-bieganie-4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger