fbpx

Szukasz pomysłu na biegowy prezent? Ruszyły zapisy na 38. PZU Maraton Warszawski

Autor: Jakub Karasek • 09.12.2015

 

Pakiet_na_prezent

Pakiet startowy na 11. PZU Półmaraton Warszawski lub 38. PZU Maraton Warszawski to doskonały pomysł na prezent świąteczny dla biegacza.

Pomysłów na prezenty świąteczne dla biegaczy jest wiele – od poszczególnych elementów garderoby przez interesujące książki aż po najnowsze cuda techniki. Jeśli jednak to wciąż za mało, może zamiast kolejnego gadżetu warto podarować biegaczowi nowe doświadczenie w postaci udziału w półmaratonie lub maratonie? Taką możliwość stwarza “Pakiet na prezent” dostępny na stronie Fundacji Maraton Warszawski.

 Pakiet na prezent 

Grudzień to dla wielu biegaczy czas planowania treningów oraz zawodów na kolejny sezon. O głównych startach należy pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć wystarczająco dużo czasu na przygotowania. Dlatego już teraz warto rozważyć możliwość udziału np. w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim lub 38. PZU Maratonie Warszawskim. Chociaż do tej drugiej imprezy pozostało jeszcze ponad 9 miesięcy, wszyscy zainteresowani udziałem mogą wpisać datę 25 września 2016 r. do swoich kalendarzy biegowych. Zapisy na 38. PZU Maraton Warszawski są już bowiem otwarte.

Zapisy_38_PZU_Maraton_Warszawski

Na 38. PZU Maraton Warszawski można zapisać się poprzez stronę rejestracja.maratonwarszawski.com

Równocześnie z rejestracją na 38. PZU Maraton Warszawski uruchomiona została możliwość zakupienia pakietu startowego na tę imprezę oraz na 11. PZU Półmaraton Warszawski w postaci prezentu. Podarunek ma formę eleganckiej rozkładanej kartki w formacie 15×15 cm z miejscem na odręczne wpisanie życzeń (możemy wpisać tam np. wynik jakiego życzymy danej osobie) oraz instrukcją, jak obdarowana osoba powinna dokonać rejestracji. Dostępne są 4 warianty pakietów:

  • Pakiet startowy na 11. PZU Półmaraton Warszawski z koszulką bawełnianą (80 zł)
  • Pakiet startowy na 11. PZU Półmaraton Warszawski z koszulką techniczną adidas (115 zł)
  • Pakiet startowy na 38. PZU Maraton Warszawski z koszulką bawełnianą (100 zł)
  • Pakiet startowy na 38. PZU Maraton Warszawski z koszulką techniczną adidas (135 zł)

 Akcja #BiegamDobrze 

Podobnie jak w przypadku 37. PZU Maratonu Warszawskiego, razem z zapisami na kolejną edycję ruszyła akcja #BiegamDobrze. Idea tej inicjatywy polega na tym, że podczas rejestracji osoba zapisująca się nie ponosi opłaty startowej, zamiast tego wybiera cel i organizację dobroczynną, na rzecz której chce przekazać zebrane przez siebie środki. Rejestrujący zakłada profil swojej zbiórki, na którym może zachęcać rodzinę, znajomych i fanów do wspierania akcji. Kiedy licznik na profilu przekroczy 300 zł, fundusze zostaną przekazane wybranej organizacji, a biegacz otrzyma numer startowy.

Oczywiście osoba dokonująca rejestracji może wspierać finansowo własną zbiórkę, ale zawsze może zdarzyć się tak, że rejestrującemu nie uda się zebrać wymaganych 300 zł w wyznaczonym terminie. Co w takiej sytuacji? Środki, które zgromadzi i tak zostaną przekazane wybranej organizacji, a dany biegacz będzie miał jeszcze możliwość wzięcia udziału w zawodach poprzez tradycyjną ścieżkę rejestracji.

Biegam_Dobrze

Po ubiegłorocznym sukcesie, akcja #BiegamDobrze jest kontynuowana także w kolejnym roku. Fot. Facebook.com/FundacjaMaratonWarszawski

Pierwsza edycja akcji #BiegamDobrze zakończyła się dużym sukcesem, a biegacze przekazali wybranym przez siebie organizacjom dobroczynnym ponad 180 tys. złotych. W tym roku akcja towarzyszy nie tylko zapisom na Maraton Warszawski, ale również na Półmaraton Warszawski. W przypadku obu imprez zasady rejestracji poprzez ścieżkę charytatywną są takie same.

 Wspólne treningi FMW Runners 

Ponieważ dystans 21.097 km, a tym bardziej 42,195 km, to nie przelewki, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie do jego pokonania. O właściwy trening zadbają trenerzy FMW Runners czyli Julita KoteckaBartosz Olszewski, Łukasz Oskierko i Paweł Olszewski. Projekt ruszył pod koniec 2014 r. i miał na celu m.in. przygotować biegaczy do udziału w 10. PZU Półmaratonie Warszawskim. Inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że utworzyła się biegowa społeczność FMW Runners. Społeczność jest otwarta na nowych członków. Spotkania odbywają się 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i w piątki, a uczestnictwo w treningach jest bezpłatne i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami.

FMW_Runners

Spotkania FMW Runners to nie tylko wspólne treningi biegowe, ale także świetna zabawa. Fot. Facebook.com/FundacjaMaratonWarszawski
Wszyscy zainteresowani wspólnymi przygotowaniami do udziału w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim lub 38. PZU Maratonie Warszawskim lub chcący po prostu poczuć wyjątkową atmosferę wspólnych treningów, powinni regularnie śledzić profil FMW Runners na Facebook’u, gdzie pojawiają się wszystkie informacje na temat miejsc i terminów poszczególnych treningów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger