fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Informacje prasowe > Polecane > Wydarzenia > Relacje z biegów > Slider > Wiadomości > Wydarzenia

Takiej imprezy jeszcze nie było! Za nami Mistrzostwa Drużyn Biegowych THE TEAM!

Rywalizacja drużyn biegowych THE TEAM! dostarczyła wszystkim wiele emocji i pozytywnej energii, których spragnieni byli uczestnicy, jak i organizatorzy od dawna! Na lekkoatletycznym Stadionie Podskarbińska w Warszawie 14 drużyn rywalizowało o tytuł najlepszej biegowej drużyny w kraju. Całości dopełniła piękna letnia, ale nie upalna pogoda, która sprzyjała zarówno osiąganiu rekordowych wyników, jak i miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Zespoły złożone z maksymalnie 4 biegaczy i 4 biegaczek rywalizowały ze sobą w punktowanych czterech biegach indywidualnych, oddzielnie mężczyźni i kobiety, oraz sztafecie mieszanej. Siła nóg była bardzo ważnym, jednak nie jedynym elementem decydującym o zwycięstwie. Zasady rywalizacji THE TEAM! wymagały także przygotowania odpowiedniej taktyki: każdy ze startujących zawodników mógł wystąpić w maksymalnie dwóch biegach (indywidualnych lub indywidualnym i sztafecie) bez określenia limitu liczby uczestników jednej drużyny w każdym biegu. Dystanse na jakich odbywała się rywalizacja to: 5000m, 3000m, 1500m, 1000m oraz sztafecie 4x800m. Punktacja była przyznawana od 16pkt. za zwycięstwo aż do 1 punktu za miejsce 16 (16pkt. za 1 miejsce, 15pkt. 2 miejsce, itd.)

Relacja z I Mistrzostw Drużyn Biegowych THE TEAM!

ASICS FrontRunner Poland liderem po pierwszych konkurencjach

Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 11:15 od najdłuższych dystansów, na których startowały na przemian kobiety i mężczyźni. Już po pierwszym biegu zdecydowanym liderem okazał się team ASICS FrontRunner Poland, w którym świetnie pobiegły aż 3 biegaczki nokautując konkurencję i zajmując pierwsze trzy miejsca. Punktowały kolejno: Monika Kaczmarek (17:38), Beata Popadiak (17:47) oraz Dominika Kłoda (19:39). Wśród Panów na 5000m najszybszy był Daniel Żochowski z Żórawski Team (16:03). Po pierwszej konkurencji przewaga lidera wynosiła aż 21 punktów!

THE TEAM! fot. Maciej Krüger

W biegu na 3000 metrów ponownie pierwsza metę przekroczyła biegaczka ASICS FrontRunner – Monika Kaczmarek (10:41), choć największą ilość punktów w biegu zdobył Żórawki Team, gdyż ich biegaczki: Marcelina Kopka i Dominika Kalinowska zajęły odpowiednio 3. i 4. miejsce. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Oleh Kovalchuk (Żórawski Team), co pozwoliło jego zespołowi częściowo odrobić straty do ASICS FrontRunner Poland.

Najbardziej emocjonujący bieg THE TEAM! i zmiana lidera

Kolejne ważne punkty dla Żórawski Team zdobyła Marcelina Kopka, która wygrała bieg na 1500m. z czasem 05:08, wyprzedzając biegnącą już po raz drugi tego dnia, Beatę Popadiak ( 05:12) z ASICS FrontRunner Poland. Kolejne miejsca zajęły biegaczki z zespołów Świat Biegacza Fehlau Run Team (Hanna Jaraszkiewicz – 05:25) oraz Piekielnych Warszawa (Sylwia Kowerda – 05:27). Ich zespoły kolejny raz plasowały się na miejscach tuż za czołówką zbierając cenne punkty.

THE TEAM! fot. Maciej Krüger

Najwięcej emocji Mistrzostw Drużyn Biegowych THE TEAM! dostarczył bieg 1500m Panów. O zwycięstwie Filipa Babika z Piekielnych Warszawa (04:11:03) nad Kamilem Zielińskim (04:11:04) zdecydowała fotokomórka, a różnica wynosiła jedynie1 milisekundę! Co ważne po tej konkurencji nastąpiła zmiana lidera. Na czubie tabeli znajdował się teraz Żórawski Team, który wyprzedził ASICS Fronrunner Poland o 9 punktów i Piekielnych Warszawa – o 20 pkt.

Zdjęcie z fotokomórki, które zadecydowało o zwycięstwie Filipa Babika w biegu na 1500m.

Żórawski Team umacnia się na prowadzeniu

Po biegu kobiet i zwycięstwie Sylwany Gajdy (03:01) z Piekielnych Warszawa to jednak zespół Żórawski Team zgarną największą pulę punktów: za 3 miejsce Barbary Domżały (03:23) i piątek Agaty Kaczmarek. Drugie miejsce zajęła natomiast Weronika Zielińska z ASICS Fronrunners.

THE TEAM! fot. Maciej Krüger

W biegu mężczyzn największą zdobyczą punktową podzielili się Żórawski Team (1m. Oleh Kovalchuk – 00:36 i 4m. Paweł Rozmaniec-02:45) i Piekielni Warszawa (2m. Marcin Patecki-02:43; 3m. Piotr Mielewczyk-02:44). Po tej konkurencji zwycięstwem w klasyfikacji ogólnej mógł się już cieszyć Żórawski Team, który osiągnął przewagę punktową będącą poza zasięgiem Piekielnych Warszawa i ASICS FrontRunner Poland.

Sztafety ostatnią konkurencją THE TEAM!

Ozdobą widowiska była sztafeta wygrana Piekielnych Warszawa z czasem 9:23, którzy utrzymali 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Jedynie 2 sekundy później na mecie zameldował się ostatni biegacz Żórawski Team. Trzecie miejsce zajął zespół #zaliniamety z czasem 09:53.

THE TEAM! fot. Maciej Krüger

Imprezę zakończyło wręczenie nagród dla zwycięskich drużyn: pamiątkowych pucharów oraz nagrody pieniężne na zakup sprzętu w sklepie New Balance.

Ostateczna klasyfikacja

 1. Żórawski Team – 184 pkt
 2. Piekielni Warszawa – 155
 3. ASICS FronRunner Poland – 139
 4. Świat Biegacza Fehlau Team – 120
 5. #zaliniametyteam – 112
 6. O co biega – 86
 7. PRO366 – 84
 8. Accenture – 82
 9. #zaliniametyteam2 – 69
 10. Wedel Team – 52
 11. PKP Intercity Running Team – 37
 12. Ministerstwo Sprawiedliwości – 36
 13. Fundacja UNUM – 31
 14. Fifty-Fifty – 23

THE TEAM! fot. Maciej Krüger

Na stronie wydarzenia znajdują się szczegółowe wyniki poszczególnych rywalizacji.

Do zobaczenia za rok!

Zawodom drużynowym zawsze towarzyszą szczególne emocje i energia. Dodatkowo spotęgowała je lokalizacja rywalizacji Mistrzostw Drużyn Biegowych THE TEAM! na stadionie lekkoatletycznym, co okazało się pomysłem zdecydowanie trafionym. Uczestnicy mistrzostw rozstali się z nadzieją na kontynuację i kolejne edycje imprezy, które organizatorzy już zapowiedzieli na kolejny rok.

mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Śniadanie mistrzów? Oczywiście bułeczki z dżemem lub miodem. Najlepiej, jeśli są jeszcze ciepłe i chrupiące. A gdyby tak zrobić je samodzielnie w domu? Za chwilę przekonasz się, że to wcale nie jest takie trudne. Co […]

Kuchnia biegacza: domowe bułeczki z konfiturą [PRZEPIS]

Nowe buty do biegania z karbonowymi płytkami zmieniły oblicze biegów ulicznych. Mimo wprowadzenia limitów grubości podeszwy producenci nadal przedstawiają coraz lepsze modele, dopracowując detale nowych technologii. adidas przedstawił właśnie swój najnowszy karbonowy but – adizero […]

Dziś premiera adidas adizero adios Pro 2! Rozmawialiśmy o nich z rekordzistką świata, Peres Jepchirchir!

MLIGA CROSS RUN nie bez powodu zyskała uznanie wśród fanów biegania. Także tych najmłodszych. Tym razem edycja biegów zawita 26 czerwca do Mińska Mazowieckiego, a dokładniej w lasy otulające Mińsk od południa. To, co łączy […]

MLIGA CROSS RUN wystartuje w Mińsku Mazowieckim!

Dziarski 73-latek Gene Dykes nie zwalnia tempa. I to dosłownie. W ostatni weekend pokonał 50 km w czasie 3:56:43, poprawiając rekord świata w swojej kategorii wiekowej o 19 minut. Już sam fakt, że osoba w […]

Ma 73 lata i właśnie przebiegł 50 km w tempie 4:44/km

To, że robienie ćwiczeń siłowych pomaga osiągać lepsze wyniki w bieganiu, trenerzy odkryli już chyba w czasach, kiedy zawodnicy startowali jeszcze w togach podczas starożytnych igrzysk. Obecnie naukowcy tylko to potwierdzają. Co więcej, okazuje się, […]

Szykujesz się do maratonu? Ćwicz!

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca spożycie 5 porcji warzyw i owoców dziennie, przy czym ich łączna objętość powinna wynosić przynajmniej 400 g. Rodzime zalecenia Instytutu Żywności i Żywienia mówią nawet o łącznie 7 porcjach warzyw […]

Jedna na porcja, czyli ile? Zaglądamy do warzywno-owocowej miski biegacza

Holenderka Sifan Hassan bije rekord świata kobiet na dystansie 10 000 metrów. Czas 29:06,82 to marzenie wielu męskich biegaczy. Jak szybko mogą jeszcze pobiec kobiety i skąd ten wynik?

Rekord świata Holenderki na 10 000 metrów. Biega szybciej niż mężczyźni.

Cybex Zeno

RE-WO-LU-CJA! To pierwsze słowo, jakie przyszło mi na myśl, kiedy zobaczyłem wózek do biegania Cybex Zeno. Zaraz za tym nadeszła refleksja, że to nie ma prawa się udać. Czy po testach zmieniłem zdanie? Bieganie z […]

Cybex Zeno – bieganie z wózkiem zdefiniowane na nowo!