fbpx

Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

The Color Run w Warszawie charytatywnie dla Maxa

TheColorRun_02

The Color Run, ktory odbędzie się 10 września w Warszawie będzie jednocześnie wielką akcja charytatywną. Fot. FotoMaraton.pl

“Na Maxa dla Maxa” to tytuł akcji, do której przyłączyli się organizatorzy The Color Run w Warszawie. Dzięki współpracy z Fundacją Konrada Gacy „dlaczego?” każdy uczestnik stołecznej edycji najbardziej kolorowego biegu na świecie będzie mógł wesprzeć walkę 12-miesięcznego Maxa Świerkowskiego z rzadką wadą genetyczną.

The Color Run w Warszawie odbędzie się 10 września na błoniach stadionu PGE Narodowego. Organizatorzy spodziewają się, że w imprezie udział weźmie nawet 10 tysięcy osób. Nie są to klasyczne zawody biegowe, a wydarzenie o charakterze zabawowo-rekreacyjnym. W biegu udział może wziąć każdy bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Jego głównym celem jest zachęcenie ludzi do pozytywnego myślenia oraz zainspirowanie do zdrowego i aktywnego stylu życia.

Organizatorzy warszawskiej edycji The Color Run postanowili wykorzystać te pozytywne emocje do pomocy 12-miesięcznemu Maxowi, który ze względu na rzadką wadę genetyczną potrzebuje wielu kosztownych operacji oraz leczenia w USA. Jak mówi Sandra Gruszczyńska, dyrektor The Color Run w Warszawie, organizatorzy przekażą na leczenie chłopca część dochodu z biletów, a wolontariusze Fundacji Konrada Gacy „dlaczego?” pojawią się na imprezie z puszkami, do których swój datek będzie mógł wrzucić każdy, kto pojawi się tego dnia na błoniach stadionu PGE Narodowego w Warszawie. 

The Color Run na całym świecie aktywnie współpracuje z organizacjami charytatywnymi. Nie inaczej jest w Polsce! Nasz kolorowy, roześmiany bieg to świetna okazja, aby przekazać masę radości tym, którzy potrzebują pomocy. Cieszymy się, że wspólnie z uczestnikami możemy udzielić wsparcia malutkiemu Maxowi, który bardzo dzielnie walczy o życie. Przekażemy część dochodu z biletów i zachęcamy każdego, aby 10 września zabrał ze sobą na bieg co najmniej złotówkę. Wystarczy, że każdy wrzuci monetę o takim nominale do puszek wolontariuszy i na leczenie chłopca zbierzemy już 10 tysięcy złotych! Razem możemy więcej! Niech błoniami PGE Narodowego zawładną kolory i dobro! Na Maxa dla Maxa!

Tęczysław Na Maxa Dla Maxa

“Na Maxa dla Maxa” to tytuł akcji, do której dołączyli organizatorzy The Color Run. Fot. The Color Run

Max przyszedł na świat wraz z bratem w 2015 roku. Cierpi na Zespół Crouzona lub Zespół Pfeiffera Typ 3. Jest to wada wrodzona, dotycząca nieprawidłowego kostnienia czaszki. Oznacza to, że główka Maxa już podczas jego życia płodowego nie rozrastała się prawidłowo. Rezultatem niewłaściwego zrostu jest deformacja czaszki, podłużna, wąska główka oraz mocny wytrzeszcz oczu, który nieleczony doprowadzi do ślepoty. Oprócz wady czaszki Max ma nieprawidłowo zbudowaną tchawicę oraz układ pokarmowy. W procesie leczenia kluczową rolę odgrywa doświadczony, dedykowany zespół lekarzy (neurochirurg, chirurg plastyczny, dentysta, ortodonta, audiolog, logopeda, otorynolaryngolog, genetyk i pediatra). Jak informuje Konrad Gaca, założyciel Fundacji Konrada Gacy „dlaczego?”, całkowite wyleczenie chłopca wymaga wielu operacji, rehabilitacji i ogromnych nakładów finansowych, gdyż zrealizowane może być tylko w szpitalu w Dallas w USA.

Max, choć bardzo malutki, wygrał już więcej bitew niż niejeden dorosły. Teraz nadszedł czas, aby wygrał wojnę o życie. W tej walce pomóc możemy mu wszyscy przekazując datek lub popularyzując naszą akcję „Na Maxa dla Maxa” wśród swoich znajomych. Na leczenie chłopca potrzebujemy wciąż wiele pieniędzy. Jeszcze we wrześniu Max poleci do USA, gdzie przejdzie pierwszą z operacji. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z podjęcia współpracy z organizatorami biegu The Color Run. Liczymy, że jego uczestnicy przekażą Maxowi wiele kolorowej, pozytywnej energii, a puszki naszych wolontariuszy szczelnie wypełnią się datkami. Z góry za wszystkie dziękujemy!

Zapisy na warszawską edycję The Color Run wciąż trwają – lista uczestników jest zapełniona w ok. 80%, wciąż można więc dołączyć do tysięcy osób, którzy ubrani na biało wyruszą na 5-kilometrową trasę, by do mety dotrzeć obsypani kolorowymi barwnikami. Oprócz rejestracji indywidualnej istnieje również możliwość zapisania co najmniej 4-osobowej drużyny.

Link do zapisów 

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Często mówi się, że maraton, ze względu na duże obciążenie organizmu, nie jest najlepszy dla naszego zdrowia, jednak już sam trening maratoński – jak najbardziej. A już w szczególności dla naszego serca, co ma odzwierciedlenie […]

Biegasz? Twoje serce jest młodsze od ciebie o 4 lata

Światowa Lekkoatletyka (dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF) odznaczyła Cracovia Maraton certyfikatem World Athletics Silver Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy. Tegoroczny, 19. Cracovia Maraton odbędzie się już w randze […]

Cracovia Maraton z certyfikatem World Athletics Silver Label Road Races

Biegacze na początku swojej sportowej przygody stają przed szeregiem dylematów i pytań. Zwłaszcza, kiedy w ich kalendarzach pojawiają się pierwsze starty w zawodach. Część z tych wątpliwości została już zapisana w leadzie niniejszego artykułu. Pochylimy […]

Mam za sobą debiut na 10 kilometrów. Czy mogę już wystartować w półmaratonie?

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali