fbpx

The North Face nie jest już sponsorem UTMB

UTMB Fot. Michel Cottin

Fot. Michel Cottin

The North Face, światowy potentat w dziedzinie odzieży oraz sprzętu turystycznego i alpinistycznego, nie jest już sponsorem legendarnego biegu Ultra Trail du Mont Blanc. Zmienić się będzie także musiała zapewne nazwa samego biegu, bowiem dotychczasowo oficjalna nazwa brzmiała “The North Face Ultra Trail du Mont Blanc”.

The North Face sponsorował jeden z najsłynniejszych biegów górskich świata przez ostatnie 12 lat i po tak długim czasie drogi się rozeszły. Trudno sobie wyobrazić brak dalszej współpracy, która była bardzo owocna i doprowadziła imprezę do rangi kultowej. UTMB przesiąkło marką The North Face, która stała się poniekąd symbolem biegu, ale na jej miejsce znalazły się oczywiście nowe firmy, które zapewne zaproponowały lepsze warunki finansowe. Nie będzie to już co prawda jedna firma, ale trzy, konkretnie: Columbia, Mountain Hardwear oraz Montrail, który w Polsce kojarzony jest z Montrail Ligą Biegów Górskich.  Wszystkie trzy firmy należą do Columbia Sportswear Company.

Nie podano jeszcze informacji o tym, która marka znajdzie miejsce w nazwie biegu. Jednego raczej można być pewnym: mimo zmiany sponsora charakter imprezy zostanie zachowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger