fbpx

The Ultimate Merino Running Jacket

merino-contour2

Odzież wykonana z wełny merynosowej straciła na popularności, szczególnie jako wyposażenie biegowe. W turystyce górskiej czy innych sportach górskich dalej dobrze jej idzie ale nie w bieganiu. Nie znaczy to jednak, że zupełnie przepadła, czego przykładem jest kurtka Contour.

merino-contour3

Odzież biegowa wykonana z wełny ograniczała się głównie do bielizny, koszulek, skarpetek ewentualnie zimą jeszcze czapka czy rękawiczki. Kurtki biegowe wykonane z merino właściwie nie były znane. Wełniane kurtki były dostępne na rynku ale były to modele przeznaczone raczej do alpinizmu czy trekkingu niż do biegania.  Pan Kevin Zhu wpadł na pomysł stworzenia właśnie takiej po przeprowadzeniu się z Chin do Vancouver.

Pan Kevin Zhu przez 20 lat pracował jak projektant odzieży dla dużych Europejskich producentów odzieży. Dlaczego  wybrał wełnę merino? Oprócz jej dobrze znanych zalet (posiada jednak też wady), chciał stworzyć produkt naturalny, który doskonale wpiszę w kanadyjski styl życia i tamtejszą naturę. Tak powstała kurtką Contour Jacket.

merino-contour

Wykonana jest w 85 proc. z wełny merino, resztę stanowią włókna sztuczne. Jak twierdzi producent, zawartość wełny i tak jest wyjątkowo duża na tle innych produktów. Kurtka jest zaimpregnowana, dzięki czemu jest odporna na niewielki deszcz. Specjalnie pod kątem sportu zaprojektowane zostały sprytne kieszonki np. na okulary, telefon, klucze czy drobne pieniądze oraz otwory na słuchawki. Kevin Zhu bardzo duży nacisk położył także na wygląd kurtki. Oprócz praktyczności, kurtka ma być stylowa, ładna i modna. Czy to się udało? Każdy musi ocenić indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger