fbpx

Think Positive! – ruszyła akcja społeczna w polskich szpitalach

THINK_POSITIVE_P.POGON

Operacja związana z kontuzją czy wypadkiem, ciężka choroba i długie dochodzenie do siebie – wszystko to jest źródłem dużego niepokoju, stresu, bólu dla ciała ale i dla głowy. Pod koniec listopada ruszyła akcja, która ma wesprzeć pacjentów szpitali w pozytywnym myśleniu i szybszym powrocie do zdrowia.

Think positive! pokazuje historie wyjątkowych sportowców, którzy mimo trwałego uszczerbku na zdrowiu rozwijają swoje pasje i odnoszą sukcesy. Akcja społeczna obejmie 100 szpitali w całej Polsce. Otrzymają one bezpłatną wystawę zdjęć przedstawiających największe zwycięstwa Natalii Partyki, Jerzego Płonki i Piotra Pogona, sportowców, którzy pomimo niepełnosprawności czerpią z życia radość, rozwijając swoje pasje i odnosząc sukcesy. Życiorysy i osiągnięcia bohaterów akcji Think positive! są doskonałym przykładem, że wszystko w życiu jest możliwe, a choroba czy niepełnosprawność nie musi oznaczać rezygnacji z ambicji i marzeń. Taki przekaz niosą ze sobą zdjęcia z wystawy.

Natalia Partyka jest tenisistką stołową bez przedramienia, wielokrotną medalistką mistrzostw Europymistrzynię paraolimpijską, Jerzy Płonka to niewidomy wioślarz, maratończykalpinista oraz inicjator akcji Piotra Pogona, który dwukrotnie pokonał chorobę nowotworową i pomimo resekcji płuca bierze udział w maratonach i zawodach triathlonowych, działając przy tym jako animator sportowy i fundraiser organizacji charytatywnych (współpracował m.in. z Fundacją Anny Dymnej czy Jaśka Meli).

THINK_POSITIVE_J.PLONKA_2

– Sportowcy są idolami i wzorami do naśladowania. Pokazują jak ważna jest w życiu determinacja i wola walki. Szczególnie budujące są sukcesy osiągane przez sportowców dotkniętych niepełnosprawnością – budzą podziw, a przy tym dają ludziom nadzieję, że nawet ciężka choroba nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń. Zaproszeni do akcji sportowcy to wulkany dobrej energii, osoby, które poprzez swoje doświadczenia udowadniają, że życie jest pełne możliwości, tylko trzeba odważyć się po nie sięgnąć – wyjaśnia Dorota Steliga z agencji Face it! organizującej akcję Think positive!

– Chcemy wnieść do szpitali dobrą energię i przekonanie, że nigdy nie wolno się poddawać. Polscy lekarze potrafią dokonywać cudów, a pozytywne myślenie to pierwszy krok, by stawić czoła nawet najcięższej chorobie, pozostać aktywnym i sięgać po marzenia. Z radością włączyliśmy się w projekt, który ma szansę przywrócić chorym wiarę, że to, co dziś wydaje się nieosiągalne, jutro może być w ich zasięgu. To taki „poradnik pozytywnego myślenia” w wersji zdjęciowej- mówi Konrad Brodaczewski, wicedyrektor zarządzający z firmy medycznej Grena, sponsora głównego akcji Think positive!

THINK_POSITIVE_N.PARTYKA

Wystawy zdjęć z Natalią Partyką, Jerzym Płonką i Piotrem Pogonem zostaną bezpłatnie przekazane 100 szpitalom, które jako pierwsze zgłoszą chęć wzięcia udziału w akcji Think positive! poprzez stronę internetową www.thinkpositive.org.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger