fbpx

Trasy biegowe w rejonie Mogielicy [OPIS I ZDJĘCIA]

Autor: Kuba Wolski • 09.10.2018
fot: Kuba Wolski

fot: Kuba Wolski

W Zalesiu, na terenie gminy Kamienica, w powiecie limanowskim powstały nowe oznakowania 5,5-kilometrowej trasy przeznaczonej dla początkujących i średniozaawansowanych amatorów turystyki aktywnej, zarówno biegaczy, rowerzystów, jak i narciarzy biegowych.

Trasa „Zalesie” to urozmaicona pętla przebiegająca głównie szerokimi drogami leśnymi i szutrami. Pętla w jedną stronę biegnie w głębi lasu, natomiast z powrotem w większości otwartym terenem z pięknymi widokami na Beskid Wyspowy. Jej początek i koniec znajdują się niedaleko przełęczy Słopnickiej przy stadionie piłkarskiego klubu sportowego „Zalesianka”, gdzie można zaparkować auto, a co ważniejsze, gdzie w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego można bezpłatnie wypożyczyć rower lub zimą narty biegowe.

Trasa jest łatwa i dostępna dla każdego. Została oznaczona niebieskimi tabliczkami informującymi o zakrętach i pokonywanych kilometrach. O ile wiosną, latem i jesienią świetnie nadaje się do biegania w terenie, na rower czy do uprawiania nordic-walking, to zimą jest tutaj utrzymywana trasa do narciarstwa biegowego. Nowe oznakowanie zrealizowała Fundacja Run Vegan (organizująca m.in. Gorce Ultra-Trail) w ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Aktywnej.

Pętla wokół Mogielicy

Planując dłuższe wybieganie w tym rejonie warto podjechać na kolejny parking – „Wyrębiska”, który znajduje się 3 km dalej (patrz mapa). Tutaj można zostawić samochód i pobiegać na zdecydowanie dłuższej, bo aż 25-kilometrowej pętli wokół szczytu Mogielicy. Ta pętla w znaczącej większości przebiega w lesie i tylko czasami odsłaniają się widoki na okoliczne góry. Do biegania jest to teren dość łatwy z niewielkimi przewyższeniami. Zimą podobnie, jak trasa „Zalesie” jest to utrzymywana trasa do narciarstwa biegowego oceniana jako średnio-trudna.

Obejrzyj galerię zdjęć:

fot. R. Ziemba
fot. R. Ziemba
Trasy biegowe w rejonie Mogielicy
« 1 z 9 »

Więcej informacji oraz kontakt do wypożyczalni sprzętu znajdziecie na stronie: trasymogielica.pl

Dokładną lokalizację tras widać na mapie przygotowanej przez portal gorydlaciebie.pl
Trasy biegowe Mogielnica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger