fbpx

Czytelnia

„Trenuj z HLC” – poznaj uczestników programu

high level center

Agata i Łukasz podczas testów wydolnościowych. Fot. High Level Center

W styczniu spośród ponad setki zgłoszeń wybraliśmy dwie osoby – Agatę i Łukasza – którzy pod okiem specjalistów z High Level Center przygotowują się do 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Poznajcie ich bliżej!

Zgodnie z założeniem, współpraca Agaty i Łukasza z High Level Center to ich pierwszy kontakt z profesjonalnym planem treningowym, stąd pierwsze dni upłynęły na spotkaniach z dietetykiem oraz trenerami, by optymalnie dopasować obciążenia treningowe do możliwości. Zarówno Agata, jak i Łukasz są zgodni – zespół, który czuwa nad zawodnikiem, jest wartością dodaną niemożliwą do osiągnięcia przy samodzielnym trenowaniu.

 Agata Jarzembowicz 

Agata Jarzebmowicz

Wiek: 34 lata
Życiówka w półmaratonie: 2:09
Test Coopera: 2230 m
Staż biegowy: 12 miesięcy
Cel: zobaczyć „1” z przodu
Motto: „Treningi są jak mycie zębów. Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta”
Słaby punkt: trzymanie się diety i uleganie pokusom[/su_box]

 Łukasz Stasiak 

Łukasz Stasiak

Wiek: 32 lata
Życiówka w półmaratonie: 1:58
Test Coopera: 2150 m
Staż biegowy: kilka podejść, lecz brak ciągłości; obecny cykl to prawdziwy początek
Cel: ostrożny plan zakłada pobicie życiówki
Motto: „Make your body your machine”
Słaby punkt: rozrywkowa praca wymagająca asertywności w okresie treningowym

 Agata: 

Mam bardzo dużo motywacji, chęci, jestem ambitna i nie boję się ciężko pracować. Jestem gotowa na kolejne sportowe wyzwania, potrzeba mi tylko fachowej porady, ustalenia priorytetów i celów. Trochę to było tak, że utknęłam w jednym punkcie i nie rozwijałam się dalej biegowo. Bezsensownie „nabijałam” kolejne kilometry, które zupełnie nie popychały mnie do przodu. Dziś już jestem trochę mądrzejsza i chciałabym ten sezon inaczej przepracować pod okiem super specjalistów. Uważam, że nie ma w ogóle porównania trenowanie samemu a trenowanie z trenerem i chyba nigdy nie osiągnie się przyzwoitych efektów bez konkretnego, profesjonalnego planu treningowego.

 Łukasz: 

Po pierwszym tygodniu, w którym poznałem ekipę High Level Center, wiem, że mam opiekę kilku specjalistów, którzy ochoczo odpisują na moje namolne maile, odpowiadają na pytania i wszyscy jako jeden team pracujemy na to, aby mój wynik na mecie był jak najlepszy. To jest niesamowite uczucie, którego życzę każdemu amatorowi biegania. To bardzo motywuje – odpuszczając, nie myślisz tylko o sobie, a o całej ekipie i dlatego nie odpuszczasz.

Pierwsze tygodnie pokazały nam ogromną energię zawodników oraz entuzjazm w wykonywaniu treningów. Jednak czas zapoznania już za nami i powoli bierzemy się do coraz cięższej pracy. Na szczęście naszych śmiałków to nie zraża!

 Agata: 

W tym tygodniu było kilka różnych spotkań i treningów, wszystkie były super. Jestem pod dużym wrażeniem profesjonalizmu i wiem, że od każdej osoby będę mogła się wiele nauczyć. Wszystko odbywa się w przyjaznej atmosferze, co nie znaczy, że jest lekko… No, ale musi boleć! Bez tego nie będzie wyników. Treningi muszą być mocne i ja jestem na to gotowa, tak właśnie lubię pracować.

 Łukasz: 

Spotkania były bardzo konkretne i nastawione na poznanie naszych aktualnych możliwości i miejsca, w którym aktualnie jesteśmy. Biegaliśmy, pływaliśmy, robiliśmy przysiady i pajacyki i to mi wiele powiedziało – gdzie teraz jestem, jeżeli chodzi o trening. Ten tydzień wyprowadził mnie z błędu, myślałem, że jestem w „jakiejś” formie, ale… nic z tych rzeczy, na formę to ja muszę jeszcze ciężko zapracować! Ale warunki mam idealne, więc grzechem byłoby ich nie wykorzystać!

Najczęściej słabym punktem wśród amatorów jest dieta. Nie inaczej było też w przypadku naszych zawodników. Jagoda Podkowińska, dietetyk HLC, rozpisała obojgu dietę na okres przygotowań, która w połączeniu z wysiłkiem fizycznym zaowocuje redukcją tkanki tłuszczowej na rzecz rozwoju masy mięśniowej.

 Agata: 

Największym wyzwaniem dla mnie na tę chwilę jest dieta… Chyba nigdy nie jadłam 5 posiłków dziennie. Ale właśnie mija piąty dzień i jest okej. Przestawiam się na zupełnie inne jedzenie, więcej też sama gotuję i zwracam uwagę na produkty.

 Łukasz: 

Obawiam się, czy utrzymam reżim treningowy i żywieniowy przy pracy, którą wykonuję… Mój zawód wiąże się z bardzo rozrywkowym stylem życia i czeka mnie wiele sytuacji, w których testowana będzie moja asertywność. Ale – tak jak pisałem wcześniej – mam dużą motywację i wiem, że przy wsparciu trenerów pociśniemy pięknie do końca!

Na najbliższy weekend Agata i Łukasz  mają zaplanowane starty kontrolne. Agata wystartuje w Grand Prix Warszawy, a Łukasz w Łazienkach Królewskich. Obecnie oboje są wprowadzani w regularne, dostosowane do nich treningi.

 Przykładowy tydzień treningowy: 

Poniedziałek
basen

Wtorek
8 km + rozciąganie

Środa
easy 6 km rozgrzewka + 8 x 100 metrów podbieg z p. 100 m swobodny zbieg + schłodzenie 10 minut

Czwartek
wolne

Piątek
trening funkcjonalny/basen

Sobota
easy 3 km + 4 x 1 km z p. 3 minuty trucht + schłodzenie 5 minut

Niedziela
wspólne treningi: siła biegowa / technika biegu / sprawność

Partner akcji:

hlc

www.highlevelcenter.com

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Niedziela 24 września należała do biegaczy! Wielkie biegowe emocje, sprzyjająca biegaczom pogoda, udane premiery – lokalizacji pod Pałacem Kultury i Nauki, projektu europejskiej rywalizacji drużynowej i imponującego Marathon Zone dla całych rodzin – tak podsumować […]

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski już za nami! Święto biegania w Polsce – nowa trasa, nowa znakomita lokalizacja startu i mety, premiera formatu TEAM UP! Europe i zwycięstwo Polki – Ewy Jagielskiej. Świetna frekwencja i moc kibicowania w sercu Warszawy!

Poniżej zapis z 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, który wystartował 24 września o godzinie 9:00. Start oraz meta znajdowały się w samym sercu miasta pod Pałacem Kultury i Nauki. Na biegaczy oraz kibiców czekało wiele atrakcji. […]

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Relacja minuta po minucie

Małe mistrzostwa Europy – to określenie, które idealnie pasuje do rywalizacji, jaka toczyć się będzie na trasie 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego w ramach nowej formuły TEAM UP! Europe. W elicie biegu tym razem najważniejsze są […]

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski stawia na Europejczyków. Małe mistrzostwa starego kontynentu w stolicy

Już w ten weekend podczas Expo Sport&Fitness marka Saucony zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję. Zapraszamy fanów marki i osoby, które chciałyby poznać buty do biegania tego amerykańskiego producenta do odwiedzenia stoiska Saucony w Pałacu Kultury i […]

Marka Saucony na Expo Sport&Fitness

Już w najbliższą niedzielę, 24 września odbędzie się PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców. Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do […]

Już w tę niedzielę PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców – jedyny taki bieg górski w centrum dużego miasta!

Na miesiąc przed startem 22. Poznań Maratonu do biegu zgłosiło się już ponad 4 tysiące zawodniczek i zawodników. Uczestnicy maratonu i wszyscy sympatycy mogą już zamawiać odzież z kolekcji przygotowanej przez AdRunaLine specjalnie naszą imprezę. […]

30 dni do 22. Poznań Maratonu. Coraz więcej zapisanych!

Masz ochotę na produktywny poranek? Taki przy kawie i porządnym planerze? W takim razie służymy pomocą! Bynajmniej nie w kwestii kawy, ale notatnika, który sprawi, że z pozoru zagmatwany dzień nagle stanie się bardziej przejrzysty. […]

Wyjątkowy planner stworzony przez olimpijkę, Alicję Konieczek już w sprzedaży

Bieganie w terenie to nie tylko aktywność fizyczna, ale dla wielu osób wręcz styl życia. Marka Salomon doskonale rozumie ten styl oraz potrzeby pasjonatów uprawiania sportu w otoczeniu przyrody. Chcąc przeżywać wyjątkowe przygody, odkrywać , […]

Szykuj się na niezapomniane przygody! Poznaj kolekcję Salomon jesień-zima 2023/24