fbpx

Triathlon górski Garmin Triminator Radków, czyli rywalizacja do potęgi trzeciej! [INF. PRASOWA]

Autor: admin • 27.06.2017
fot.Grzegorz WaloszczykMaratomania.pl

Po dotychczasowych sukcesach frekwencyjnych i organizacyjnych podczas cyklu Garmin Iron Triathlon, w który wchodziła radkowska impreza, organizatorzy poszli o krok dalej i rozwijają wieloletnią tradycję tych zawodów.

Zawody triathlonowe w Radkowie od tego roku przybrały nową formułę i nazwę! Na triathlonowej mapie Polski pojawił się triathlon z prawdziwego zdarzenia, jakiego w Polsce jeszcze nie było – Garmin Triminator Radków! To daje olbrzymi potencjał na stworzenie największego w Europie Środkowo-Wschodniej triathlonu górskiego, który w niezwykłych okolicznościach przyrody będzie rozgrywany w Górach Stołowych!

Scenerią tegorocznej, pierwszej edycji zawodów w Radkowie będą niezwykle malownicze tereny m.in. Kotliny Kłodzkiej, która na co dzień przyciąga tysiące turystów i stanie się także areną zmagań sportowych. Listy startowe z dnia na dzień zapełniają się, a zawodnicy przystąpią do rywalizacji już 9 lipca 2017 r.

Garmin Triminator Radków nawiązuje do kultowego już filmu Terminator. Filmowy Terminator, czyli przybywający z przyszłości android, kojarzony jest powszechnie z doprowadzaniem się do granic (z łac. terminus), podobnie jak zawodnicy startujący w radkowskich zawodach potrafią doprowadzić się do granic swoich możliwości, a nawet je przekraczać i przenosić na jeszcze wyższy poziom. Zawody Triminator na dystansie 1/2 IM są wymagające, dystans 1/4 IM jest dla osób, które startowały już w triathlonach, natomiast dystans 1/8 IM może pokonać każdy rozpoczynający swoją przygodę z triathlonem i każdy, kto chce zasmakować prawdziwej triathlonowej atmosfery i postawić swoje pierwsze kroki w tej przepięknej dyscyplinie sportowej.

Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska powiedział:

Uważamy, że w Radkowie oraz w Górach Stołowych są idealne warunki do zorganizowania imprezy triathlonowej o charakterze górskim. Pływanie odbędzie się w przepięknie położonym Zalewie Radkowskim. Następnie zawodnicy zmierzą się ze słynną drogą Stu Zakrętów, gdzie na każdej pętli do pokonania będą mieli między innymi podjazd o długości około 8 kilometrów i średnim nachyleniu 4%. Trasa biegowa na najdłuższym dystansie wytyczona zostanie szlakami turystycznymi Parku Narodowego Gór Stołowych, a jej długość wyniesie 24 km. Bieg na krótszych dystansach zostanie rozegrany w całości po asfalcie. Trasa częściowo zostanie poprowadzona w Polsce, a częściowo na czeskiej ziemi.

Podczas zawodów, które odbędą się 9 lipca, na amatorów rywalizacji w górach czeka różnorodność tras:
Dzień sądu możemy porównać do dystansu 1/2 IM: 1,9 km – pływania, 90 km – jazdy na rowerze i 24 km – biegu)
I`ll be back(1/4 IM: 0,95 km – pływania, 45 km – jazdy na rowerze i 10,55 km – biegu) oraz Terminacja (1/8 IM: 0,475 km – pływania, 22,5 km – jazdy na rowerze i 5,275 km – biegu).
Start i meta zlokalizowane będą nad Zalewem Radkowskim. Na każdym z trzech dystansów można wystartować indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Triathlon w Radkowie jest wyjątkowy ze względu na lokalizację i przepiękne tereny. Start w zawodach można połączyć z rodzinnym wypoczynkiem. Imprezą towarzyszącą Garmin Triminator Radków są przygotowane specjalnie dla najmłodszych zawody biegowe: Triminator Kids. Podobnie jak dorośli, dzieci i młodzież rywalizować mogą na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Na triathlon i na zawody biegowe dla dzieci można się jeszcze zapisać. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie zawodów. Wszystkich pozostałych zachęcamy do kibicowania triathlonistom na trasie! Szczegółowe informacje na stronie zawodów oraz na profilu Facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger