fbpx

Triathloniści powalczą o Puchar Polski w Augustowie! [INF. PRASOWA]

Autor: admin • 08.06.2017

ets2017_augustow2

Najbliższa niedziela (11 czerwca) w Augustowie, upłynie pod znakiem sportowej rywalizacji, za sprawą zawodów triathlonowych z cyklu Elemental Tri Series 2017. Na listach startowych znalazło się kilkuset zawodników, którzy walczyć będą o Puchar Polski w triathlonie. Dodatkowo na najkrótszym dystansie rozegrane zostaną Mistrzostwa Augustowa.

W znakomitej scenerii jeziora Necko zmagać się będą czołowi polscy zawodnicy, wśród których nie mogło zabraknąć Tomasza Marcinka – lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, który po zwycięstwie na inauguracji cyklu w Olsztynie wydaje się być głównym pretendentem do zdobycia trofeum. Na zawodach w Augustowie można będzie obserwować również innych zawodników z polskiej czołówki, między innymi: Tomasza Brembora i Mateusza Kaźmierczaka, a wśród pań: Małgorzatę Wąsik (Szczerbińska), Paulinę Klimas i Roksanę Słupek. Obok doświadczonych triathlonistów na starcie zawodów zobaczymy debiutantów oraz amatorów tej dyscypliny.

Podczas imprez rozgrywanych w ramach popularnego cyklu Elemental Tri Series zawodnicy mają do wyboru jeden z trzech dystansów:
sprinterski z draftingiem (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu), na którym rozgrywany jest Puchar Polski elity, młodzieżowców oraz juniorów,
olimpijski bez draftingu (1,5-40-10), podczas którego rozgrywany jest Puchar Polski w grupach wiekowych tzw. kategorie age-group,
supersprinterski (0,2-10-2,5), który jest odpowiedni dla wszystkich tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z triathlonem, a ponadto na tym dystansie rozegrany zostanie Puchar Polski dla juniorów młodszych.

W ramach zawodów Elemental Tri Series 2017 na dystansie olimpijskim istnieje możliwość startu w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Członkowie sztafety mają kolejno 1,5 km do przepłynięcia, 40 km jazdy na rowerze i 10 km do przebiegnięcia. To niepowtarzalna okazja do zespołowej zabawy! Imprezą towarzyszącą zmaganiom triathlonistów będą zawody biegowe dla najmłodszych – Elemental Kids. Dzieci mogą wystartować w biegu na: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat), 1000 m (12-15 lat). W centrum zawodów, przy augustowskim amfiteatrze działać będzie Biuro Zawodów oraz strefa EXPO, w której swoją ofertę prezentują partnerzy cyklu.

„Augustów ma odpowiednią infrastrukturę do uprawiania triathlonu i do zorganizowania dużej imprezy na wysokim poziomie. Cieszy nas to, że po bardzo dobrym przyjęciu imprezy w ubiegłym roku, zawody Elemental Tri Series po raz kolejny zagoszczą w Augustowie, a mieszkańcy oraz kibice będą mogli podziwiać zmagania triathlonistów podczas zawodów w randze Pucharu Polski” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

Etap pływacki triathlonu odbędzie się w jeziorze Necko. Następnie triathloniści pojadą szybką, szeroką trasą rowerową w kierunku miejscowości Szczerba. Na zakończenie zawodnicy pobiegną urokliwymi alejkami i ścieżkami wzdłuż jeziora Necko. Po imprezie w Augustowie na zawodników startujących w serii Elemental Tri Series czeka jeszcze rywalizacja w Blachowni k. Częstochowy (30.07.2017) oraz w Białymstoku, gdzie 20.08.2017 r. odbędzie się finał całego cyklu.

Cały czas można zapisać się na imprezę w Augustowie, zarówno na triathlon, jak i biegi dla dzieci. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie zawodów. Wszystkich pozostałych zachęcamy do kibicowania triathlonistom na trasie!

Strona wydarzenia na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger