fbpx

Ubrania i buty do biegania zimą od Adidasa

adidas-zima

Fot. Adidas

Nadciągają chłody, a właściwie już nawet nadeszły, trzeba więc zadbać o cieplejszy strój, żeby nie zapaść zimowy sen i prawidłowo przygotować się do pierwszych wiosennych startów. Pomóc przetrwać zimę może znakomicie znany biegaczom Adidas ze swoimi dwoma kolekcjami: Climawarm i Climawarm+ – które zostały stworzone z myślą o tych, którzy nie dają się znokautować pogodzie.

image004

Adidas Climawarm Ride. Fot. Adidas.

Pierwszą ciekawą propozycją są ciepłe buty do biegania zimą. Model Climawarm Ride zapewni stopom suchość i odpowiedni komfort cieplny dzięki technologii climawarm. But posiada specjalnie zaprojektowane niewielkie kanaliki, które sprawiają, że powietrze wchodzące do buta jest ogrzewane i nie powoduje wychłodzenia stóp. Za odpowiednią trakcję w modelu Climawarm Ride odpowiada, dobrze znane z rynku motoryzacyjnego, rozwiązanie TRAXION™. Dzięki niemu buty powinny zachować odpowiednią przyczepność nawet w ciężkich zimowych warunkach. Może ekstremalne terenowe warunki zimowe to nieco przesada, ale na zaśnieżone chodniki czy drogi wydaje się w sam raz. Udało się zachować bardzo przyzwoitą wagę, która wynosi według danych producenta tylko 227 g (niestety nie wiadomo w jakim rozmiarze).

adidas-climawarmtechfit                 adidashollow

Damskie leginsy Techfit Climawarm (po lewej) oraz męskie Hollow (po prawej). Fot. Adidas.

Kompresja staje się, a właściwie już jest niesamowicie modna, więc i adidas dołączył do producentów opinających spodni. Spodnie kompresjyjne jakże by inaczej nazywają się tak samo jak większość nowej kolekcji czyli Climawarm tyle że z dopiskiem Techfit w przypadku wersji damskiej i Hollow w wypadku wersji męskiej. Obydwa modele są wykonane z materiału o takiej samej nazwie jak ten użyty w butach czyli Climawarm™ (swoją drogą warto może wprowadzić nieco inne nazewnictwo) oraz przy użyciu technologii Techfit. Jest to elastyczna szczotkowana dzianina, która oprócz dobrych właściwości izolacyjnych i oddychających zapewnia odpowiedni wsparcie mięśni nóg w czasie intensywnego biegu.

 adidas-techfit-climawarm

Damska bluza kompresyjna Techfit Climawarm+ Half-Zip. Fot. Adidas.

Adidas przygotował także nowe bluzy i kurtki oczywiście w wersjach męskich jak i damskich. Jak można się domyśleć i tam dominującymi technologiami i materiałami jest Climawarm™, Techfit które wszędzie stosowane niestety nie wiele powiedzą przeciętnemu użytkownikowi. Również w przypadku bluz producent zdecydował się na zastosowanie kompresji. Damski model Techfit Climawarm+ Half-Zip, dzięki technologi Techfit ma zapewnić bardzo dobre dopasowanie i wysoką kompresję. Jeśli rzeczywiście kompresja jest wysoka, to zakładanie takiej bluzy może być delikatnie mówiąc problematyczne.

Climawarm Mid-layer Fleece

Bluza Climawarm Mid-layer Fleece z włóknami węglowymi. Fot. Adidas.

Dla mężczyzn adidas zaproponował inne rozwiązanie czyli bluzę Climawarm Mid-layer Fleece. Nie jest to odzież kompresyjna, lecz bluza wykonana z dzianiny typu fleece z zintegrowaną osłoną twarzy. Oczywiście zastosowana technologię o wyjątkowej nazwie czyli Climawarm™. Technologia ta w tym przypadku służy za utrzymywanie ciepła otrzymanego od włókien węglowych. To nie pomyłka, w bluzie zastosowano włókna węglowe które mają za zadanie przetwarzać energię słoneczną na ciepło.

 adidas-supernova-gore

Adidas Supernova Gore. Fot. Adidas

Bardzo ciekawą propozycją jest kurtka Supernova Gore która została dobrze skrojona pod kątem biegania. Ma dobrze dopasowany krój i nie ogranicza ruchów. Wyposażona została w najlepiej oddychający laminat przeciwwietrzny od Gore Laboratories czyli dobrze znany i ceniony Gore Windstopper. Zapewnia on pełną ochronę przed wiatrem oraz całkiem wysoki parametr oddychalnośći. Co dziwne kurtka nie szokuje ceną, około 500 zł to nie jest z całą pewnością mało, ale na tle innych produktów z membranami od Gore jest to cena akceptowalna.

czapka-adidas                 rekawiczki-adidas

 

Czapka Climawarm+ Hollow Beanie i rękawiczki Climawarm+ Hollow Gloves zostały uszyte z materiału z dodatkiem włókien Thermolite. Fot. Adidas.

Do kompletu adidas pokazał czapeczki i rękawiczki w których zastosowano włókna produkcji DuPont konkretnie Thermolite. Materiał szyty z tych włókien charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi (jest używany do sprzętu w góry wysokie) i przyzwoitymi odprowadzaniem wilgoci. Oczywiście nie mogło zabraknąć technologii Climawarm™+ którą odpowiada za odprowadzanie wilgoci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger