fbpx

Sprzęt > Akcesoria > Sprzęt > Buty do biegania > Sprzęt > Sprzęt > Ubrania

Ubrania i buty do biegania zimą od Adidasa

adidas-zima

Fot. Adidas

Nadciągają chłody, a właściwie już nawet nadeszły, trzeba więc zadbać o cieplejszy strój, żeby nie zapaść zimowy sen i prawidłowo przygotować się do pierwszych wiosennych startów. Pomóc przetrwać zimę może znakomicie znany biegaczom Adidas ze swoimi dwoma kolekcjami: Climawarm i Climawarm+ – które zostały stworzone z myślą o tych, którzy nie dają się znokautować pogodzie.

image004

Adidas Climawarm Ride. Fot. Adidas.

Pierwszą ciekawą propozycją są ciepłe buty do biegania zimą. Model Climawarm Ride zapewni stopom suchość i odpowiedni komfort cieplny dzięki technologii climawarm. But posiada specjalnie zaprojektowane niewielkie kanaliki, które sprawiają, że powietrze wchodzące do buta jest ogrzewane i nie powoduje wychłodzenia stóp. Za odpowiednią trakcję w modelu Climawarm Ride odpowiada, dobrze znane z rynku motoryzacyjnego, rozwiązanie TRAXION™. Dzięki niemu buty powinny zachować odpowiednią przyczepność nawet w ciężkich zimowych warunkach. Może ekstremalne terenowe warunki zimowe to nieco przesada, ale na zaśnieżone chodniki czy drogi wydaje się w sam raz. Udało się zachować bardzo przyzwoitą wagę, która wynosi według danych producenta tylko 227 g (niestety nie wiadomo w jakim rozmiarze).

adidas-climawarmtechfit                 adidashollow

Damskie leginsy Techfit Climawarm (po lewej) oraz męskie Hollow (po prawej). Fot. Adidas.

Kompresja staje się, a właściwie już jest niesamowicie modna, więc i adidas dołączył do producentów opinających spodni. Spodnie kompresjyjne jakże by inaczej nazywają się tak samo jak większość nowej kolekcji czyli Climawarm tyle że z dopiskiem Techfit w przypadku wersji damskiej i Hollow w wypadku wersji męskiej. Obydwa modele są wykonane z materiału o takiej samej nazwie jak ten użyty w butach czyli Climawarm™ (swoją drogą warto może wprowadzić nieco inne nazewnictwo) oraz przy użyciu technologii Techfit. Jest to elastyczna szczotkowana dzianina, która oprócz dobrych właściwości izolacyjnych i oddychających zapewnia odpowiedni wsparcie mięśni nóg w czasie intensywnego biegu.

 adidas-techfit-climawarm

Damska bluza kompresyjna Techfit Climawarm+ Half-Zip. Fot. Adidas.

Adidas przygotował także nowe bluzy i kurtki oczywiście w wersjach męskich jak i damskich. Jak można się domyśleć i tam dominującymi technologiami i materiałami jest Climawarm™, Techfit które wszędzie stosowane niestety nie wiele powiedzą przeciętnemu użytkownikowi. Również w przypadku bluz producent zdecydował się na zastosowanie kompresji. Damski model Techfit Climawarm+ Half-Zip, dzięki technologi Techfit ma zapewnić bardzo dobre dopasowanie i wysoką kompresję. Jeśli rzeczywiście kompresja jest wysoka, to zakładanie takiej bluzy może być delikatnie mówiąc problematyczne.

Climawarm Mid-layer Fleece

Bluza Climawarm Mid-layer Fleece z włóknami węglowymi. Fot. Adidas.

Dla mężczyzn adidas zaproponował inne rozwiązanie czyli bluzę Climawarm Mid-layer Fleece. Nie jest to odzież kompresyjna, lecz bluza wykonana z dzianiny typu fleece z zintegrowaną osłoną twarzy. Oczywiście zastosowana technologię o wyjątkowej nazwie czyli Climawarm™. Technologia ta w tym przypadku służy za utrzymywanie ciepła otrzymanego od włókien węglowych. To nie pomyłka, w bluzie zastosowano włókna węglowe które mają za zadanie przetwarzać energię słoneczną na ciepło.

 adidas-supernova-gore

Adidas Supernova Gore. Fot. Adidas

Bardzo ciekawą propozycją jest kurtka Supernova Gore która została dobrze skrojona pod kątem biegania. Ma dobrze dopasowany krój i nie ogranicza ruchów. Wyposażona została w najlepiej oddychający laminat przeciwwietrzny od Gore Laboratories czyli dobrze znany i ceniony Gore Windstopper. Zapewnia on pełną ochronę przed wiatrem oraz całkiem wysoki parametr oddychalnośći. Co dziwne kurtka nie szokuje ceną, około 500 zł to nie jest z całą pewnością mało, ale na tle innych produktów z membranami od Gore jest to cena akceptowalna.

czapka-adidas                 rekawiczki-adidas

 

Czapka Climawarm+ Hollow Beanie i rękawiczki Climawarm+ Hollow Gloves zostały uszyte z materiału z dodatkiem włókien Thermolite. Fot. Adidas.

Do kompletu adidas pokazał czapeczki i rękawiczki w których zastosowano włókna produkcji DuPont konkretnie Thermolite. Materiał szyty z tych włókien charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi (jest używany do sprzętu w góry wysokie) i przyzwoitymi odprowadzaniem wilgoci. Oczywiście nie mogło zabraknąć technologii Climawarm™+ którą odpowiada za odprowadzanie wilgoci.

mm
Jarosław Sekuła

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

U rekordzisty świata w biegu na 400 m Wayde’a Van Niekerka stwierdzono zakażenie koronawirusem. Reprezentant Republiki Południowej Afryki miał właśnie rozpocząć tegoroczny sezon, gdy dowiedział się o chorobie. To oznacza, że jego przerwa w starach […]

Aktualny rekordzista świata i mistrz olimpijski z COVID-19!

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w naszym życiu zaszło wiele zmian. Nie ominęły one również środowiska biegowego, bo obostrzenia wprowadzone przez rząd zablokowały organizację zawodów. Nawet po ich zluzowaniu nie jest tak jak dawniej, a wiele […]

Czy warto bronić się przed biegami wirtualnymi?

Przeciążenie w połowie przygotowania do ważnego biegu to koszmar każdego biegacza i każdej biegaczki. Co wtedy robić, jak reagować na różne objawy bólowe?

Przeciążenia w treningu – jak reagować?

Rosnąca liczba odwołanych imprez oraz próby organizacji biegów wirtualnych sprawiła, że miałem ostatnio przerażającą senną wizję przeszłości. Przyszłości, w której bieganie miało zupełnie inny wymiar i w której stałem się jednym z tych, którzy opowiadali […]

Biegowe science-fiction, czyli kilka słów o tym, jak to się drzewiej startowało w zawodach… [Felieton]

Biegacze lubią wyzwania i chętnie je podejmują. Start w maratonie, czy biegu ultra kusi wielu, bo dystans… ma znaczenie. Jednak bywają zawody, w których liczba kilometrów stanowi zagadkę. Tak zdarza się podczas zawodów o określonym […]

Jak przygotować się do biegu 24-godzinnego? Radzi Patrycja Bereznowska

Uchwalono nowe przepisy dotyczące dozwolonych butów biegowych. Koniec z dowolnością producentów.

Nowe regulacje dotyczące butów dozwolonych na zawodach

Jak co roku, w środku lata wielu biegaczy zmaga się z upałem i wysokimi temperaturami. Jak przetrwać ten okres bez większego uszczerbku dla naszych treningów? Poznaj 5 podstawowych zasad trenowania w upalne dni! Chociaż każdy […]

5 podstawowych zasad treningów w upalne dni

Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa SARS-CoV2, 21. PKO Poznań Maraton zostaje przełożony na 17 października 2021 roku. – W organizacji naszych Imprez zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy na bezpieczeństwo. Nadal w tej kwestii nic […]

21. PKO Poznań Maraton przełożony na rok 2021!