fbpx

Archiwa: Filmy

Jak wrócić do biegania po roztrenowaniu?

Jak się prawidłowo rozciągać?

Film dokumentalny o Maratonie Warszawskim

“Miałem nadzieję, że to wyjdzie, ale miałem brak wiary” – mówi Michał Bartoszak. O historii Poznań Maratonu opowiadają ponadto Andrzej Krzyścin, Henryk Paskal, Robert Korzeniowski, Małgorzata Sobańska i wielu innych.

Historia 16. PKO Poznań Maratonu [FILM]

Jak wygląda organizacja maratonu od strony zaplecza? Maraton Poznań udostępnił film, na którym można zobaczyć niektóre organizacyjne aspekty sprzed imprezy. Największego ogromu prac nie da się na nim jednak zobaczyć, bo trwają przez cały rok.

16. PKO Poznań Maraton od kuchni [FILM]

“17 zawodników pobiegło poniżej 45 sekund, a pięciu poniżej 44, to jest najwyższy poziom w historii mistrzostw świata w biegu na 400 metrów” – komentuje trener Lisowski.

Trener legenda Józef Lisowski o MŚ w Pekinie 2015

Zbigniew Król – trener srebrnego medalisty Adama Kszczota: “On tutaj mógł mieć złoty medal (…) bieg był strasznie wolny i przy tym wolnym biegu jego moc nie do końca wyszła. Bo miał niesamowitą końcówkę, ale jak Czapiewski powiedział – ten kto pierwszy ruszył ten wygrywał. Z ludzi mniej więcej równych i dlatego Rudisha biegnący przed nim wygrał, ale on do niego nic nie tracił. (…) Na pewno jest to znakomity prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi. Jeśli za rok nam się uda taką formę przyszykować jak teraz – na pewno będzie walczył o wszystko.”

Zbigniew Król – trener Kszczota o MŚ w Pekinie 2015

Książka “Szczęśliwi…” łączy w sobie elementy autobiografii, praktycznego podręcznika o górskich ultramaratonach i rajdach przygodowych, pełnego konkretnych porad, a także relacji ze spotkań z legendarnymi zawodnikami z Polski i zza granicy, takimi jak Scott Jurek czy Tony Krupicka. Co mają o niej do powiedzenia sami autorzy?

“Szczęśliwi biegają ultra” – autorzy opowiadają o książce

Zostało już postanowione, że w przyszłym roku meta najstarszego polskiego maratonu wróci na ulice miasta. Meta na Narodowym witała uczestników biegu od 2012 roku. Przez te lata spora część polskich maratończyków odebrała tam swoje medale za ukończenie 42,2 km. Maraton Warszawski był pierwszą biegową imprezą w naszym kraju, która wykorzystała Stadion Narodowy w ten sposób.

Marek Tronina zaprasza na ostatni Maraton Warszawski na Narodowym

Walka kobiet na ostatnim odcinku maratonu bostońskiego była bardzo zacięta. Oglądało się ją z wypiekami na twarzy. Maleńka, mierząca zaledwie 150 cm Mare Dibaba, która ścigała się kiedyś również na ulicach Warszawy, biegła po zwycięstwo […]

Caroline Rotich biegnie po zwycięstwo w maratonie bostońskim