fbpx

VII Ostródzki Półmaraton Świętego Jerzego – grzechem byłoby nie wystartować!

Autor: Jakub Karasek • 24.04.2018

11402444_1053736624654531_5083618650778716658_o

Jaki jest przepis na dobrą imprezę biegową? Wysoki poziom organizacyjny, dobra atmosfera, ciekawa trasa, a przede wszystkim pasja i zaangażowanie ludzi tworzących bieg. Wszystkie te składniki we właściwych proporcjach oferuje uczestnikom Półmaraton Ostródzki. W czerwcu odbędzie się 7. edycja tej imprezy.

VII Ostródzki Półmaraton Św. Jerzego, bo tak brzmi pełna nazwa biegu, zostanie rozegrany w niedzielę 10 czerwca. Dlaczego warto wtedy pofatygować się do miasta nad Drwęcą? Wabikiem jest interesująca trasa i krajobrazy, jakie towarzyszą startującym. Chociaż trasa nie aspiruje do miana najszybszej w Polsce, na pewno dostarczy biegaczom niezapomnianych widoków. Zawodnicy pobiegną m.in. malowniczą promenadą nad jeziorem Drwęckim oraz ulicami miasta, mijając po drodze choćby Zamek Krzyżacki z historią sięgającą XIV w. czy ostródzkie molo. Uczestnicy będą mieli do pokonania także schody i mostki, co dodatkowo uatrakcyjnia bieg. Półmaraton rozgrywany jest na 2 pętlach, a trasa będzie oznaczona co kilometr. Start i meta będą znajdować się w amfiteatrze nad jeziorem.

Oprócz trasy, do biegu zachęca również kameralna, ale gorąca atmosfera. Uczestnicy poprzednich edycji podkreślają, że miasto wywiera na nich dobre wrażenie, kibice ochoczo wspierają na trasie, a sam bieg dostarcza wielu emocji. Do startu w biegu zachęca m.in. tryumfator 1., 2. i 5. edycji imprezy, Paweł Tarasiuk, który również w tym sezonie planuje walczyć o zwycięstwo w swoim rodzinnym mieście.

Niepowodzenie na trasie połówki w Poznaniu na pewno będę chciał sobie zrekompensować dobrym wynikiem na moim podwórku a może nawet uda się zwyciężyć. Jeśli chodzi o Ostródzki Półmaraton, jako rodowity ostródzianin, zapraszam wszystkich zainteresowanych: i tych już zapisanych, i tych którzy jeszcze się zastanawiają. Nie czekajcie, klikajcie w panel zapisów i widzimy się 10 czerwca w Ostródzie! Piękna pogoda, malownicza trasa, start i meta w amfiteatrze, każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli szukacie startu w terminie 10 czerwca, w imieniu organizatora Krissmana Krzysia Bagińskiego (którego serdecznie pozdrawiam: Krzysiu, w tym roku wracam mocniejszy!) i jego całego zespołu, bez którego nie byłoby tak fantastycznej imprezy, mam zaszczyt zaprosić do udziału w biegu. Mam nadzieję, że będzie nas rekordowo dużo i pojawi się 5 setek biegaczy na starcie, o które walczą organizatorzy.

13450220_1278976238797234_8311411921377737092_n

Rzeczywiście organizatorzy dokładają wszelkich starań, by zawodnicy startujący w Ostródzie jak najlepiej wspominali całą imprezę. W poprzednich edycjach zapewnili szereg dodatkowych atrakcji. Już sama lokalizacja startu i mety w amfiteatrze pokazuje, że mamy do czynienia z prawdziwym spektaklem. W ubiegłych latach jednym z aktorów tego spektaklu był zwycięzca Maratonu Warszawskiego z 1989 r. – Jerzy Skrażyński, z którym uczestnicy mieli okazję porozmawiać podczas specjalnie zorganizowanego spotkania. Oprócz tego na mecie medale uczestnikom wręcza m.in. olimpijka z Barcelony z 1992 r. – Magłorzata Birbach-Kowalewicz. Również w tegorocznej edycji w Ostródzie nie powinno zabraknąć znanych osób ze świata sportu. A to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie powodują, że bieg zapada uczestnikom w pamięci na dłużej. Jak tłumaczy organizator, Krzysztof Bagiński kluczem do sukcesu jest pasja osób zaangażowanych w całe przedsięwzięcie.

Myślę, że to, co nas wyróżnia na tle innych imprez to pasja i zaangażowanie całego zespołu, który tworzy Ostródzki Półmaraton – od wolontariuszy przez sztab organizacyjny aż po partnerów i sponsorów. Nasz bieg jest oddolną inicjatywą i dokładamy wszelkich starań, żeby uczestnicy miło go wspominali oraz chętnie wracali do Ostródy w kolejnych latach. Obiecujemy, że również w tym roku damy z siebie wszystko.

Oprócz wymiaru sportowego święta, Ostródzki Półmaraton Św. Jerzego to także okazja do wsparcia akcji charytatywnych. Organizatorzy od lat przekazują Pakiet Startowy z numerem 1 do licytacji na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i w tym roku jego wartość osiągnęła rekordowe 1000 zł. Jednocześnie część opłat startowych jest przekazywana na specjalistyczny sprzęt potrzebny do rehabilitacji Mai Stolarczyk podopiecznej Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”. Zdaniem Pawła Tarasiuka właśnie takie inicjatywy stanowią dodatkową wartość Ostródzkiego Półmaratonu.

Część środków z każdej opłaty startowej przekazywana jest na cel charytatywny, co tez wyróżnia ostródzką imprezę na tle innych biegów. Każdy uczestnik nie tylko może pobiec, ale również wspomoże dziewczynkę, która potrzebuje funduszy na dalsze leczenie. Krótko mówiąc, czeka nas kolejny super bieg, super atmosfera, super kibice na trasie, a po biegu pakiet regeneracyjny w postaci cateringu. Serdecznie zapraszam i sam melduję gotowość do przybycia i postawienia swojej stopy na startowej kresce w mojej Ostródzie!

20171207_192812

Zapisy internetowe na VII Ostródzki Półmaraton Św. Jerzego prowadzone są na stronie: superczas.pl/polmaratonostroda i potrwają do 4 czerwca 2018 r. Opłata startowa do 14 maja wynosi 60 zł, a od 15 maja 80 zł. Z decyzją o starcie w Ostródzie nie warto czekać do ostatniej chwili. Limit uczestników zawodów to 500 osób, a lista startowa już teraz jest niemal w połowie wypełniona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger