Walka na Dobro: nieco ponad 2 tygodnie do końca rywalizacji. Pomożesz?

Autor: Iwona Ludwinek • 18.03.2018

Walka na dobro

13. PZU Półmaraton Warszawski już w najbliższą niedzielę, jednak na nim Walka na Dobro się nie kończy. Rywalizacja trwa do 4 kwietnia, zatem masz jeszcze ponad 2 tygodnie, aby wesprzeć drużyny, których orężem w bitwie jest wyłącznie dobro!

O co chodzi?

Żeby wiedzieć czym jest Walka na Dobro, trzeba najpierw zrozumieć ideę akcji #BiegamDobrze, gdyż to o nią cała rywalizacja się opiera.

#BiegamDobrze to pierwszy biegowy projekt w kraju, który oparty jest na modelu aktywnej charytatywności. Początek akcji miał miejsce przy 37. PZU Maratonie Warszawskim. Od tego czasu #BiegamDobrze jest elementem każdego PZU Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego oraz Sztafety Maratońskiej Ekiden. Aby dołączyć do akcji, wystarczy zapisując się bieg (Półmaraton lub Maraton Warszawski), wybrać ścieżkę charytatywną i rozpocząć zbiórkę pieniędzy dla jednej z dziesięciu fundacji partnerujących projektowi.

Jak wskazują wszelkie badania, pomysł się przyjął i to ze znakomitym skutkiem. Uczestnicy akcji zebrali już ponad 2 mln zł! Jednak liczymy na to, że kwota ta będzie sukcesywnie rosła, a wraz z nią radość podopiecznych fundacji. Dlatego stworzyliśmy Walkę na Dobro, w której 9 kapitanów przewodzi 9 drużynom. Każdy kapitan i każdy członek drużyny jest jednocześnie uczestnikiem akcji #BiegamDobrze. Zasady są proste: rywalizację wygrywa ta drużyna, która zbierze największą kwotę na cele charytatywne.

belka

Wyniki zabawy

Na ten moment największe środki zebrała ekipa Wojtka Staszewskiego (KS Staszewscy) – 16730 zł zł. Wojtek jakby zwolnił, zatem szansę na zwycięstwo ma również mistrz towerrunningu, Piotr Łobodziński, który obecnie ma na koncie 13336 zł zł. Podium niezmiennie zamykają Magda i Zosia, autorki bloga Kobiety Biegają – 5010 zł.

Na czwartym miejscu jest Piotr Tomczyk (Za linią mety) z kwotą 1208 zł. Zaraz za nim drużyna Łukasza Oskierko (Oskier The Lonely Runner), który ma obecnie na koncie 1030 zł.

W dalszej kolejności uplasował się Norbert Kubacz (Biegam naturalnie), Łukasz Remisiewicz (Runeat.pl), Beata Brzezowska (Runaddict) oraz Katarzyna Żbikowska (szczyptaszalenstwa.pl).

guzik

Jednak pamiętajcie: wszystko może się jeszcze zmienić. Tutaj wiele zależy nie tylko od samych kapitanów, ale przede wszystkim od WAS!

Chcesz biegać dobrze? Następnym razem zapisując się na Półmaraton Warszawski lub Maraton Warszawski wybierz ścieżkę charytatywną #biegamdobrze i zbieraj fundusze dla jednej z 10 drużyn uczestniczących w akcji. Po zebraniu kwoty minimalnej (350 zł) automatycznie otrzymujesz numer startowy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger