fbpx

Warsaw Track Cup 2014 – ściganie na bieżni dla wszystkich

Warsaw Track Cup Fot. Aleksandra Szmigiel

Fot. Aleksandra Szmigiel

Warsaw Track Cup to zawody nietypowe. Umożliwiają ambitnym amatorom, zwykłym amatorom i nawet leniwym amatorom poczuć się jak gwiazdy lekkiej atletyki. To rywalizacja na lekkoatletycznej bieżni otwarta dla wszystkich. Drugi bieg w cyklu 7 czerwca.

Podstawowe informacje:

Termin: 7 czerwca, wrzesień i październik 2014 r.; rozpoczęcie o godz. 18:30
Miejsce: Warszawa, bieżnia stadionu Agrykola, ul. Myśliwiecka 9
Dystanse: kobiety i mężczyźni: 3000 m, 1500 m, 1000 m; sztafeta 4×400 m (skład dowolny)
Zapisy: przez formularz on-line
Wpisowe: 20 zł za pojedynczy start indywidualny, 30 zł za pojedynczy start sztafety (opłata ca całą drużynę); 60 zł – opłata promocyjna za wszystkie biegi w cyklu (start indywidualny), 90 zł – opłata promocyjna za wszystkie biegi w cyklu (sztafeta)
Więcej informacji: www.warsawtrackcup.pl

Warsaw Track Cup Fot. Aleksandra Szmigiel

Fot. Aleksandra Szmigiel

Zawody są organizowane przez firmę Running Consulting, prowadzoną przez samego Mariusza Giżyńskiego, którego nikomu nie trzeba przedstawiać;  Klub Biegacza Tempo Warszawa oraz Kuba Wiśniewski PR. Partnerem merytorycznym imprezy jest firma Nike Poland. Podczas każdego mityngu odbędzie się bezpłatne testowanie obuwia biegowego Nike.

Rywalizacja będzie rozgrywana w podziale na kobiety i mężczyzn, na trzech dystansach: 3 000 m, 1 500 m i 1 000 m. Dodatkowo można sprawdzić swoje siły w sztafecie 4×400 m (składy sztafet mogą mieć dowolną płeć).

Cykl Warsaw Track Cup obejmuje 4 spotkania – w maju, w czerwcu, we wrześniu i październiku. Osoby, które chcą być uwzględnione w klasyfikacji całego cyklu, muszą wystartować na każdym z trzech dystansów. Końcowym wynikiem będzie suma czasów z wyścigu na 1 000, 1 500 i 3 000 metrów. Sztafety będą uwzględniane w klasyfikacji generalnej, jeśli wezmą udział w co najmniej trzech biegach z całego cyklu. Wynik końcowy będzie stanowiła suma trzech najlepszych czasów. Dodatkowo końcowa klasyfikacja uwzględni też kategorie wiekowe – podział co 10 lat. Aby nagroda została przyznana, w danej kategorii wiekowej musi być sklasyfikowanych co najmniej 5 zawodników. Można też wziąć udział w klasyfikacji drużynowej (co najmniej 5 osób w teamie).

Warsaw Track Cup to okazja do popracowania nad swoją szybkością, którą czasem zaniedbujemy, gdy przygotowujemy się do biegów długodystansowych. Na bieżni mniejsze znaczenie ma rozkład sił, nie ma czasu na zastanawianie się, niepotrzebna jest jakaś długo opracowywana strategia – trzeba po prostu za… suwać!

Warsaw Track Cup Fot. Aleksandra Szmigiel

Fot. Aleksandra Szmigiel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger