fbpx

Watykan powołał kadrę lekkoatletyczną

Autor: Iwona Ludwinek • 11.01.2019
Fot: MAURIZIO BRAMBATTI/Dostawca: PAP/EPA.

Fot: MAURIZIO BRAMBATTI/Dostawca: PAP/EPA.

Watykan stworzył lekkoatletyczną drużynę, składającą się m.in. z księży i zakonnic.   – Naszym marzeniem jest, aby flaga Stolicy Apostolskiej znalazła się wśród delegacji podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich –  mówi Melchor Sanchez de Toca Alameda, kierownik watykańskiej kadry i przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Kultury.

10 stycznia 2019 r. podpisano porozumienie, na mocy którego reprezentacja Watykanu weszła w struktury włoskiej federacji lekkoatletycznej. Zespół składa się obecnie z 60 członków. Należą do niego księża, zakonnice, farmaceuci, szwajcarscy gwardziści, a także także 62-letni profesor, który na co dzień pracuje w watykańskiej Bibliotece Apostolskiej.

Watykańska drużyna zadebiutuje 20 stycznia w biegu na 10 km La Corsa de Miguel. W planach ma udział w rozgrywanych co dwa lata igrzyskach małych państw Europy oraz igrzyskach śródziemnomorskich.

Jak twierdzi Michaela Ciprietti, farmaceutka i członkini kadry, głównym celem powołania grupy nie jest rywalizacja, a promocja kultury, biegania oraz walka z przejawami rasizmu i przemocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger