fbpx

Wydarzenia > Relacje z biegów

WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA – święto biegania w Małopolsce

Winter trail małopolska

Trzy dystanse, ponad 600 zawodników na linii startu, radość, łzy, zmagania z czasem i swoimi ograniczeniami. Start i meta biegów w sercu lasu – w Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz”, w gminie Mszana Dolna. Zbiórka odzieży sportowej dla pacjentów Ośrodka MONAR w Krakowie, zbiórka karmy i koców dla bezdomnych zwierząt. To właśnie WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA – wyjątkowy festiwal biegów górskich, który odbył się 16 grudnia.

Zawodnicy pokonywali dystanse 48, 30 i 10 kilometrów przez myślenickie i limanowskie lasy – przez szczyty Lubogoszcz, Lubomir, Trzy Kopce i Szczebel. W festiwalu uczestniczyli biegacze
z całej Polski oraz Litwy, Czech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Ukrainy, Słowacji, Australii i Tajwanu, zwiedzając w jeden dzień dużą część Małopolski.

„Beskid Wyspowy, położony zaledwie 50 km od Krakowa, zaskakuje biegaczy. Te góry są próbą charakteru. Wbiegasz na szczyt i zaraz potem tracisz wysokość, by wspinać się na kolejny. Szczebel, Lubogoszcz, Lubomir są jak samodzielne wyspy – żeby wejść na kolejny szczyt, musisz zejść niemal do podnóża góry, na której stoisz i znów wbiegać na górę.” – mówi Paweł Derlatka, kierownik zawodów i główny pomysłodawca festiwalu.

Na trasach biegów wyznaczono 3 punkty odżywcze, w których zawodnicy mogli odpocząć i zjeść ciepły barszcz, leczo wegetariańskie i ziemniaki z ogniska. O bezpieczeństwo zawodników zadbała Grupa Podhalańska GOPR.

6_wtm

„Super organizacja, ciekawa krajobrazowo i wymagająca trasa, z wisienką na torcie w postaci Szczebla! WUTM 48 (48 km) to wyjątkowa możliwość zwiedzenia Beskidu Wyspowego
w przyśpieszonym tempie” – mówi Wojciech, uczestnik zawodów.

„Wielkie dzięki za pierwsze ultra! Czułam się częścią waszej biegowej rodziny, świetni wolontariusze, pyszne posiłki na punktach, łzy bólu na zejściu ze Szczebla i wielka radość na mecie – za rok wracam!!!” – pisze Jolanta, która biegła dystans 48 km.

„Bieg Rewelacyjny. Daje w kość, ale wracam latem na szlaki Beskidu Wyspowego” – dodaje Szymon.

„Bardzo cieszą nas pozytywne opinie biegaczy uczestniczących w organizowanych przez nas zawodach. To daje nam wielką radość i jeszcze bardziej motywuje do organizacji kolejnych zawodów, na jeszcze większą skalę.” – mówi Magdalena Zyguła, Prezes Zarządu Fundacji 4 Alternatywy, Organizatora festiwalu. „Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zbiórkach rzeczy dla bezdomnych zwierzaków w ramach akcji Człowiek zwierzakowi bratem
i odzieży sportowej dla pacjentów MONAR-u w Krakowie. Rezultaty tych zbiórek można liczyć
w setkach kilogramów. Biegacze – jesteście wyjątkowi!” – dodaje.

7_wtm

Zapraszamy na kolejne zawody: Ultra-Trail® Małopolska. 7 dystansów od 170 km do 10 km – Memoriału Bartka Czajkowskiego odbędą się 15-17 czerwca 2018 r.

ZWYCIĘZCY WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA 2017

Podium biegu WUTM 48: 48 kilometrów / 2800 m +/-
Kobiety:
Kamila Głodowska, czas 06:14:40
Asta Buteikyte, czas 06:20:29
Magdalena Ciaciura, czas 06:49:52
Mężczyźni:
Marcin Rachwał, czas 05:19:15
Artur Koczaja, czas 05:20:39
Tomasz Kącki, czas 05:23:25

Podium biegu WUTM 30: 30 kilometrów / 1800 m +/-
Kobiety:
Katarzyna Wilk, czas 04:16:49
Agata Kołoczek, czas 04:22:49
Agnieszka Lach, czas 04:35:19
Mężczyźni:
Radosław Hetman, czas 03:16:02
Jakub Wolski, czas 03:25:04
Mieczysław Jałocha, czas 03:30:58

Podium WUTM 10: 10 kilometrów / 750 m +/-
Kobiety:
Magdalena Lorens, czas 01:22:26
Kalina Jaglarz, czas 01:25:36
Sylwia Semow, czas 01:14:31
Mężczyźni:
Zbigniew Jaworski, czas 00:58:49
Tomasz Smoleń, czas 01:06:59
Marcin Dzierwa, czas 01:07:06

Fundacja 4 Alternatywy, organizator WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA 2017, pragnie serdecznie podziękować:
Panu Jackowi Krupie – Marszałkowi Województwa Małopolskiego i Panu Janowi Kosiorowskiemu – Dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie za objęcie Patronatem Honorowym naszej imprezy, wsparcie finansowe i promocję wydarzenia.
Panu Zdzisławowi Traczowi – Dyrektorowi Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego i Pani Marii Grzędzie – Kierowniczce Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” za życzliwość, wsparcie w realizacji przedsięwzięcia i gościnę.
Panu Bolesławowi Żabie – Wójtowi Gminy Mszana Dolna i Pani Magdalenie Polańskiej z Urzędu Gminy Mszana Dolna – za promocję wydarzenia, życzliwość i wsparcie w realizacji wydarzenia.
Głównemu Partnerowi Sprzętowemu – DECATHLON KRAKÓW PLAZA, pozostałym Partnerom: Real-Construct, Jan Niezbędny, MSERWIS, Kolorowy Las, Sklep ze zdrową żywnością JAWO, Old School TRAIL RUNNING, Muay Krem, NIBI Sport, AthleticsLab, Owoc Łącki, portalowi mapa-turystyczna.pl, firmom: Apartamenty Stacja Kasina, Pensjonat Szczebel, Gościniec Pod Lubomirem, Restauracja Wczasowa – za zaufanie i nieocenione wsparcie. Artystom UltraLovers oraz Movie Kings.

10_wtm

Osobom i podmiotom, które wsparły nas organizacyjnie:
Ratownikom Grupy Podhalańskiej GOPR, grupie biegowej Nowa Huta Team, pacjentom Stowarzyszenia MONAR z Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Krakowie, niezawodnym Rabczańskim Szerpom, koleżankom z Nogami Do Góry, rehabilitantom z rehabilitanci.org.pl, organizatorom imprez: XRUN biegi górskie, Bieg Rzeźnika i Noraftrail, którzy włączyli się w przygotowanie naszego wydarzenia a także partnerom medialnym: Radio Kraków, serwisom: biegigorskie.pl, biegamypogorach.pl, wspinanie.pl, runandtravel.pl, OUTDOOR Magazyn, MagazynBieganie.pl oraz Górskiemu Magazynowi Sportowemu GÓRY.

Zawodnikom, którzy wzięli udział w biegowych zmaganiach – za zaufanie, jakim nas obdarzacie, za atmosferę, jaką tworzycie a także za mnóstwo pozytywnych opinii, dzięki którym wiemy, że podążamy właściwą drogą. Dziękujemy Wam z całego serca za Wasz wkład w akcje dobroczynne – zbiórkę odzieży sportowej dla pacjentów MONAR-u oraz karm, koców i innych akcesoriów w ramach inicjatywy Człowiek zwierzakowi bratem!

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy, który swoim zaangażowaniem, ciepłem i profesjonalizmem sprawili, że WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA 2017 stało się naszym wspólnym sukcesem.

DZIĘKUJEMY!
Fundacja 4 Alternatywy – organizator WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA

www.ultratrailmalopolska.pl
www.facebook.com/UltraTrailMalopolska

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Przeciążenie w połowie przygotowania do ważnego biegu to koszmar każdego biegacza i każdej biegaczki. Co wtedy robić, jak reagować na różne objawy bólowe?

Przeciążenia w treningu – jak reagować?

Rosnąca liczba odwołanych imprez oraz próby organizacji biegów wirtualnych sprawiła, że miałem ostatnio przerażającą senną wizję przeszłości. Przyszłości, w której bieganie miało zupełnie inny wymiar i w której stałem się jednym z tych, którzy opowiadali […]

Biegowe science-fiction, czyli kilka słów o tym, jak to się drzewiej startowało w zawodach… [Felieton]

Biegacze lubią wyzwania i chętnie je podejmują. Start w maratonie, czy biegu ultra kusi wielu, bo dystans… ma znaczenie. Jednak bywają zawody, w których liczba kilometrów stanowi zagadkę. Tak zdarza się podczas zawodów o określonym […]

Jak przygotować się do biegu 24-godzinnego? Radzi Patrycja Bereznowska

Uchwalono nowe przepisy dotyczące dozwolonych butów biegowych. Koniec z dowolnością producentów.

Nowe regulacje dotyczące butów dozwolonych na zawodach

Jak co roku, w środku lata wielu biegaczy zmaga się z upałem i wysokimi temperaturami. Jak przetrwać ten okres bez większego uszczerbku dla naszych treningów? Poznaj 5 podstawowych zasad trenowania w upalne dni! Chociaż każdy […]

5 podstawowych zasad treningów w upalne dni

Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa SARS-CoV2, 21. PKO Poznań Maraton zostaje przełożony na 17 października 2021 roku. – W organizacji naszych Imprez zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy na bezpieczeństwo. Nadal w tej kwestii nic […]

21. PKO Poznań Maraton przełożony na rok 2021!

Patrycja Bereznowska znów wprawiła w zdumienie biegowy świat. Nasza specjalistka od biegów ultrawytrzymałościowych wygrała rywalizację w portugalskim PT281+ Ultramarathon, bijąc przy okazji rekord trasy! Ile czasu potrzeba, by przebyć 281 kilometrów o własnych nogach? Pokonując […]

Patrycja Bereznowska znów wygrywa! Tym razem ultramaraton w Portugalii!

Buty biegowe są coraz droższe, dlatego powinniśmy postarać się możliwie długo przedłużyć ich żywotność. Błoto, piasek, kurz, wilgoć i pot – z takimi czynnikami spotykają się nasze biegowe buty na co dzień. W Internecie można […]

Jak czyścić biegowe buty? Tylko sprawdzone sposoby