fbpx

Wydarzenia > Relacje z biegów

Wizz Air Katowice Half Marathon 2018 [RELACJA]

 Szymon Nawrat - To Inspire

Szymon Nawrat – To Inspire

Ten dzień był długi, ważny i wyczerpujący. Katowicki plac pod Spodkiem już opustoszał, samochodowy ruch w mieście znowu zgęstniał i wszystko wróciło do normy. Do historii przeszedł debiut jednego z największych wydarzeń biegowych w Polsce, czyli 1st Wizz Air Katowice Half Marathon 2018.

Biegło ich prawie 3, 5 tysiąca. Mali, duzi, kobiety i mężczyźni, pełnosprawni, niepełnosprawni, Polacy, Europejczycy, obywatele świata i innych galaktyk. To był bieg dla każdego i każdy mógł się tam doskonale odnaleźć. Autorami całego przedsięwzięcia pod tytułem Wizz Air Katowice Half Marathon 2018 były trzy współpracujące ze sobą siły: Miasto Katowice – jako gospodarz, Wizz Air – jako sponsor tytularny oraz Fundacja Cała Naprzód – jako bezpośredni organizator. Dokonali niemal niemożliwego, w ciągu dwóch miesięcy zgromadzili zgłoszenia, stworzyli markę, zorganizowali miasto i wszystkie czynniki, które umożliwiły realizację wydarzenia na taką skalę.

Wizz Air Half Marathon Katowice

Szymon Nawrat – To Inspire

Łatwo nie było. 10 czerwca, niedziela, z nieba lał się żar, temperatura wrzenia. Wprowadzenia kilka słów, rozgrzewka i ruszyli alejami miasta, patrzyli na Katowice z zupełnie innej, niecodziennej perspektywy. Trasa nie była łatwa, ale dzięki temu ciekawa. Słońce utrudniało każdy krok, każdą sekundę biegu. Jednak nawet to nie zniszczyło wytrzymałości zdecydowanej większości biegaczy, niektórzy mieli swoje życiowe rekordy, inni byli ich blisko. Ten dzień składał się z różnych dystansów, ale przede wszystkim momentów. Były to momenty wzruszeń, radości, zabawy, doskonałych emocji. Ilu biegaczy, tyle indywidualnych doznań.

Szymon Nawrat - To Inspire

Wizz Air Half Marathon Katowice

Organizatorzy włożyli bardzo dużo wysiłku, żeby fason polskich biegów był dopasowany do światowych norm i w zdecydowanej większości ta sztuka udała im się celująco. Teraz, kiedy emocje już opadły zbierają analizy sytuacji i wiedzą, że kilka defektów było, które z pewnością będą punktem wyjścia do organizowania kolejnych biegów. Chwilowo zagubiła się część medali, zabrakło wolontariuszy, jednak dzięki rozwiniętemu systemowi komunikacji reagowali w tych sytuacjach szybko i konkretnie. Jak sami napisali na swoim profilu facebookowym „nie obyło się bez niedociągnięć”. Stawia to ich w gronie ludzi pozbawionych nadmiernej pychy i skorych na wyciągania wniosków i napraw. Jednak czytając zdecydowanie przeważający łańcuch pozytywnych opinii i dumy, że takie wydarzenie może odbywać się także w Polsce, mamy przekonanie, że to co stało się 10 czerwca w Katowicach, to dopiero pierwsze słowo i warto być blisko tego biegu w przyszłości. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję Wizz Air Katowice Half Marathon.

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca