fbpx

Wschodzące gwiazdy ITU

Międzynarodowa Unia Triathlonu wybrała zawodniczkę i zawodnika spośród wszystkich startujących w serii Pucharu Świata, którzy w kolejnych sezonach mogą być groźnymi kandydatami do miejsca na podium wielkich imprez.

Jako najbardziej obiecującą zawodniczkę wytypowano Laurę Lindemann. 20-letnia Niemka plasuje się obecnie na 35. miejscu w rankingu ITU. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zajęła 28. lokatę, zwyciężyła zaś w kategorii U23 podczas Wielkiego Finału Pucharu Świata w Cozumel, zostając tym samym mistrzynią świata wśród zawodniczek poniżej 23 roku życia. Do jej osiągnięć należą także: wicemistrzostwo Europy Juniorów w 2013 roku, dwukrotne mistrzostwo Europy Juniorów (2014, 2015) oraz dwukrotne mistrzostwo świata juniorów (2014, 2015).
lauralindemann

Fot. Delly Carr / ITU Media

Wyróżnienie w kategorii najlepiej rozwijających się zawodniczek otrzymała od ITU 18-letnia Amerykanka, Taylor Knibb,  tegoroczna mistrzyni świata juniorów i mistrzyni USA w tej samej kategorii.

taylorknibb

Fot. ITU Media

Na szczególną uwagę zasługują jej umiejętności w części kolarskiej. W stawce juniorek wykazuje się zdecydowanie najmocniejszą jazdą, która pozwala jej na efektowne ucieczki:

Według ITU, na tytuł najlepiej rozwijającego się zawodnika w roku 2016 zasłużył Jorik van Egdom z Holandii. 21-latek jest tegorocznym mistrzem świata w duathlonie w kategorii U23 – zajął także trzecie miejsce w Elicie – oraz mistrzem świata w triathlonie w tej samej kategorii. W wyścigu w Cozumel popisał się świetnym rowerem i biegiem. Choć wyszedł z wody blisko końca stawki, w części kolarskiej zdołał przebić się do pierwszej grupy, aby objąć prowadzenie podczas biegu.
jorik

Fot. ITU Media

Wyróżnienie w kategorii najbardziej rozwojowych zawodników otrzymał Manoel Messias. W 2015 roku, gdy z powodu pogody wyścig o mistrzostwo świata juniorów odbył się w formule duathlonu, wówczas 19-letni Brazylijczyk przekroczył linię mety jako pierwszy. W bieżącym roku mistrzostwa miały już zwyczajną formę i zawodnik również pokazał klasę, zdobywając srebrny medal.
messias

Fot. Delly Carr / ITU Media

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger