fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Ludzie > Elita biegaczy > Ludzie > Wydarzenia

Wspieraj biegaczy – crowdfunding po polsku

Karol Nowakowski Gonimy Europę gonimy świat

Fot. facebook.com/gonimyeurope

Właśnie rusza ciekawy biegowy projekt crowdfundingowy. Karol Nowakowski poprzez serwis PolakPotrafi.pl gromadzi fundusze na przygotowanie swojej grupy treningowej do imprez międzynarodowych. Pomóc może każdy.

Crowdfunding to idea połączenia publicznej zbiórki pieniędzy ze stworzeniem społeczności zjednoczonej wokół konkretnego celu. Od lat popularny na Zachodzie, w Polsce jest propagowany m.in. przez stronę PolakPotrafi.pl. Za jej pośrednictwem zbierano pieniądze m.in. na wyprawę wysokogórską Adama Bieleckiego.

Darczyńcy wpłacają pieniądze na konkretny cel, otrzymują informację o ich wykorzystaniu, mogą też liczyć na prezenty od sponsorów i samych obdarowanych (rodzaj nagrody jest uzależniony od wysokości wpłaty). Szczegółowe zasady opisane są w każdym projekcie. Częstym sposobem odwdzięczania się za wsparcie są różnego rodzaju spotkania z osobami wspieranymi. Można np. zjeść kolację ze sportowcem, otrzymać podpisaną koszulkę czy odbyć wspólny trening.

Karol Nowakowski Gonimy Europę gonimy świat 2

Fot. facebook.com/gonimyeurope

Karol Nowakowski próbuje zebrać pieniądze na przygotowanie czwórki swoich podopiecznych do Mistrzostw Świata, Igrzysk Olimpijskich oraz m.in. Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Cel projektu to uzbieranie 41 000 zł, a pieniądze można wpłacać do 12 grudnia tego roku. To pierwszy taki projekt w biegowym światku. Jedną z zasad crowdfundingu jest pełna transparentność – darczyńca wie, na co idą środki, co konkretnie robią sportowcy. Być może idea pełnej otwartości i wglądu w przygotowania sprawiała, że biegacze do tej pory nie wykorzystywali tego sposobu sfinansowania treningu.

Wśród czwórki podopiecznych Karola najbardziej znana jest jego żona, Dominika Nowakowska – zeszłoroczna finalistka mistrzostw świata w biegu na 5000 metrów. Oprócz niej w grupie trenuje Marta Krawczyńska – tegoroczna mistrzyni Polski na dystansie 10 000 metrów oraz dwoje młodych biegaczy – Anrzej Rogiewicz i Karol Kaliś.

Wszystkie szczegóły projektu, możliwość wsparcia oraz otrzymywane nagrody znaleźć można na stronie projektu w serwisie PolakPotrafi.pl:

“Gonimy Europę, Gonimy Świat!”

Akcja ma też swój fanpage na Facebooku.

mm
Marcin Nagórek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Często mówi się, że maraton, ze względu na duże obciążenie organizmu, nie jest najlepszy dla naszego zdrowia, jednak już sam trening maratoński – jak najbardziej. A już w szczególności dla naszego serca, co ma odzwierciedlenie […]

Biegasz? Twoje serce jest młodsze od ciebie o 4 lata

Światowa Lekkoatletyka (dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF) odznaczyła Cracovia Maraton certyfikatem World Athletics Silver Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy. Tegoroczny, 19. Cracovia Maraton odbędzie się już w randze […]

Cracovia Maraton z certyfikatem World Athletics Silver Label Road Races

Biegacze na początku swojej sportowej przygody stają przed szeregiem dylematów i pytań. Zwłaszcza, kiedy w ich kalendarzach pojawiają się pierwsze starty w zawodach. Część z tych wątpliwości została już zapisana w leadzie niniejszego artykułu. Pochylimy […]

Mam za sobą debiut na 10 kilometrów. Czy mogę już wystartować w półmaratonie?

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali