fbpx

WTS ITU w Yokohamie – zapowiedź. Polska reprezentacja do Rio.

yokohama

Fot. materiały organizatora

W najbliższą sobotę 14 maja w Yokohamie odbędzie się kolejna impreza z cyklu Pucharu Świata ITU. To ostatnie zawody kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Rywalizacja zostanie rozegrana na dystansie olimpijskim – 1500m pływania (2 pętle), 40 km na rowerze (9 pętli – trasa techniczna, z ciasnymi zakrętami) i 10 km biegu (4 pętle). Tym razem prawdopodobnie obejdzie się bez ekstremalnych warunków pogodowych – przewidywana pogoda to około 18 stopni powietrza i wody.

Wśród mężczyzn o podium pościgają się przede wszystkim rewelacyjni Hiszpanie – Mario Mola, Fernando Alarza i Vincente Hernandez. W rywalizacji kobiet na linii startu pojawią się m.in. Gwen Jorgensen (która ma już pewny start w Rio), Ashleigh Gentle, Lisa Norden, Andrea Hewitt, Katie Zaferes.

Lista startowa mężczyzn
Lista startowa kobiet

Na liście startowej znajduje się Agnieszka Jerzyk, która ma już kwalifikację olimpijską do Rio de Janeiro. Zawodniczka postanowiła jednak wystartować w Japonii:

Kwalifikacje jeszcze trwają więc na oficjalną nominacje musimy jeszcze poczekać. Tymczasem lecę na kolejny start do Japonii. Jest to ostatni start gdzie można walczyć o punkty do rankingu olimpijskiego. Gdybyśmy wiedzieli, że w Huatulco stanę na podium i zapewnię sobie start w Igrzyskach startu w Japonii by nie było. Tym bardziej że już za 3 tygodnie będę walczyć w Mistrzostwach Europy.
Różnica czasu pomiędzy Meksykiem a Japonią wynosi 14h. Do tego bardzo długa podróż i dwa tak ciężkie starty to szaleństwo dla organizmu. Jednak bilety kupione, hotel zarezerwowany i nie ma odwrotu. Postaram się zmobilizować i wykorzystać ten start jako kolejny krok do bycia lepszym i bardziej doświadczonym zawodnikiem.

Źródło: fanpage zawodniczki

Bardzo możliwe, że Agnieszka Jerzyk będzie jednoosobową reprezentacją Polski w Rio de Janeiro. Kwalifikacji nie udało się wywalczyć pozostałym pretendentom do startu, między innymi Mateuszowi Kaźmierczakowi, który obecnie boryka się z kontuzją stopy. W przypadku Marii Cześnik wszystko będzie jasne po sobotnim starcie – bardzo wysoka lokata da zawodniczce szansę na występ w jej trzecich już igrzyskach.

Wyścig kobiet odbędzie się o 3:00 polskiego czasu, wyścig mężczyzn o godzinie 6:00. Relację live jak zwykle można oglądać na triathlonlive.tv.

Strona organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger