Wydarzenia > Aktualności > Triathlon > Wydarzenia
Wyzwanie 365 Triathlon zakończone! Wielki sukces Adriana Kostery
Wyzwanie 365 Triathlon Adriana Kostery zakończone sukcesem! Polak ze swoim wyczynem trafia do księgi rekordów Guinnesa z najdłużej trwającym triathlonem. Przez rok Adrian przepłynął 1 205 km, przejechał na rowerze 31 132 km i przebiegł dokładnie 7 833 km. Zadanie wykonane wzorowo: nie ruszając się z Dolnego Śląska Adrian Kostera okrążył ziemię. Gratulacje!
Przez ten niezwykły rok triathlonista pływał przez 68 dni, przez 143 dni biegał, a na rowerze jeździł przez około 5 miesięcy. To wszystko uskładało się na 365 Triathlon, podczas którego na trasie wspierało Adriana bardzo wiele osób. Kibice i sympatycy nie tylko towarzyszyli mu w pokonywaniu kolejnych kilometrów, ale także mówili, jak bardzo Kostera jest dla nich motywacją do radzenia sobie z własnymi wyzwaniami. Zresztą, biegnąc z nim w ramach towarzystwa przy projekcie można było wesprzeć cel charytatywny – działalność świetlicy Tacy Sami i cele statutowe fundacji Potrafię Pomóc.
Wyzwanie 365 Triathlon zostało zakończone w Dolnośląskim Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej, ale po krótkim odpoczynku sportowiec już planuje kolejne zawody. Tym razem będzie to 10-krotny IRONMAN we Włoszech.
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.